banner83

Bursalı İş İnsanlarının Elazığ Çıkarması

Bursalı işadamları, hafta sonu tatili için geldikleri Elazığ’da, Sivrice’nin Kürk Köyü’nde bulunan Butik Otel’de ağırlandılar. İlk kez Elazığ’a gelen işadamları, şehrin potansiyelleri karşısında hayran kalırken; RUMELİSİAD ile Elazığ’a yatırım köprüsü kurmak istediklerini söylediler.

Bursalı İş İnsanlarının Elazığ Çıkarması

Bursa ve birçok balkan ülkesinde yatırımları bulunan RUMELİSİAD üyesi iş adamları hafta sonu için geldikleri Elazığ’dan hayranlıkla ayrıldılar.

Bursalı İşadamları Elazığ’da işadamları Ecmain Altungök ve Fırat Aral tarafından ağırlanırken; turizm, tarihi, yeraltı ve yer üstü kaynaklarını içeren gezi ile Elazığ’ı tanıdılar.

Bursalı iş adamları, Elazığ’ın sivrice İlçesi Kürk Köyü’nde yapımı tamamlanan butik otelde ağırlanırken; Ecmain Altungök ve Fırat Aral’a teşekkür ettiler.

İşadamları Gürol Ferik, Erol Kılıkçıer, Zarif Alp ve Şahap Aktaş, Elazığ’ı çok beğendiklerini belirterek, RUMELİSAD İle Elazığ-Bursa ve Balkanlar arasında yatırım köprüsü kurmak istediklerini söylediler.

FERİK: HİÇBİR NOKSANI YOK

Bursalı işadamları Gürol Ferik, “Kaldığımız tesisten çok mutluyuz. Fırat Bey gerçekten çok güzel ve otantik bir otel açmış. Aynı zamanda tracking olanağına da kavuştuk. Bu sabah bize nezaret etti. Tepeye kadar beraberce yürüdük. Otel gerçekten çok başarılı. Oteli gören bir dostumun ifadesiyle Toskana’daki otellere benziyor. Hiçbir noksanı yok. Belki daha da misafir yoğunluğu yaşanabilirdi. Bence yeni açılması etkili olmuş. Daha sonra çok daha fazla insanı buraya geleceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

KILIKÇIER: ELAZIĞ’A GELMEKTE GEÇ KALMIŞIZ

Erol Kılıkçıer, “Elazığ’a gelmekte geç kalmışız. Gerçekten geç kalmışız. Arkadaşlarımın böyle bir organizasyonu olduğunda, biz geldiğimizde Ecmain Bey’i tanıyor arkadaşlarımız. Onunla telefonla konuştuğumuzda geldik, o sıcaklığı burada gördük. Sağ olsun çok güzel bir Elazığ gezisi yaptırdılar bize. Ecmain Bey ile konuştuk. Ecmain Bey’den daha sonra öğrendim. Buranın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını da yapmış. Bizim grubumuz Bursa’da. RUMELİSİAD grubu. 300’ü aşkın işadamı var. 2 buçuk milyar dolarlık bir ticari hacme sahip olduğumuz fabrikalar aşağı yukarı çok yüklü insan gücümüz var. Otomotiv sektöründe bizim olmaz ama bizim çünkü Adıyaman’da fabrikamız var. Dolayısıyla olmaz ama diğer sektörlerde mutlaka bu işler olacak. Ama benim kuracağım köprü; biz RUMELİSİAD dediğimiz an bütün Balkanlarda hakimiz. Çünkü sanayici işadamlarının hepsinin kökleri Balkanlardan Bursa’ya gelenlerden oluşuyor. Orada kökleri var, uzantıları var, ticari hacimleri var. Geniş ve büyük bir iş network’ü var. Onları ilerletelim istiyoruz. İnşallah buradaki diğer sanayicileri de Ecmain Bey vasıtasıyla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tanıdığımızda çeşitli meslek gruplarını Bursa’ya bağlı Balkanlar tarafından köklü olabileceğimizi ben görüyorum. İnsanlar çok sıcak, becerikli, çalışkanlar. İnşallah başarırız” şeklinde konuştu.

ALP: ELAZIĞ’A DAHA ÖNCE GELMELİYDİM

Zarif Alp, “Doğrusunu söylemek gerekirse ben kendimi ayıplıyorum. Ben bugüne kadar Elazığ’ı nasıl tanımamışım, neden tanımamışım diye. Geldikten sonra, tanıdıktan sonra, gördükten sonra diyorum ki Elazığ’ın ciddi eksikleri var. Elazığ kendini anlatamıyor galiba. Anlatamayınca ben Bursa’dan gelirken bu kadar keyif alacağımız, Elazığlı insanlardan bu kadar hoşgörü göreceğimi, Elazığlı insanların bu kadar yapıcı, bu kadar alçak gönüllü, bu kadar misafirperver olduğunu hiç bilmiyormuşum. O benim de eksikliğim tabi. İnanılmaz keyif aldım. Çok güzel 2 gün geçirdik. İnanılmaz keyif aldık. Buraya gelmek için mutlaka şarap içiyor olmanız gerekmiyor. Ben öyle gördüm. Kahvaltısı, yemeği, odaları, ambiyansı çok keyif verici, çok güzeldi. Sahibi Fırat bey hakikatten çok alçak gönüllü, çok misafirperver. Bizde gurur duyduk. Elazığ ilimizden böyle bir yatırımcının olmuş olması gurur verici” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7

banner47