"CAMİLERİN NEŞESİ İNSANDIR"

Elazığ'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler, Üniversite Camisi'nde sabah namazında buluştu.

"CAMİLERİN NEŞESİ İNSANDIR"

Elazığ'da Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan erkek yurtlarındaki öğrenciler, sabah namazı buluşmaları kapsamında Üniversite Camisi'nde bir araya geldi.

Ömer Bilginoğlu ve Ahmet Kabaklı Yurdunda kalan öğrenciler, sabah namazını kılıp dua ettikten sonra İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın güzel ahlak ile ilgili sohbetini dinledi.

Sarıkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurtlarda kalan öğrencilerle ayın belli günlerinde sabah namazlarında bir araya geldiklerini söyledi.

Bu buluşmalar ile gençleri okumaya yönlendirdiklerini aktaran Sarıkaya, "Bu yurtlarda rehber hocalarımız var, o hocalarımız ile öğrencilerimize ulaşıp onlarla bir gönül birliği ile hasbihal ediyoruz." dedi.

"CAMİLERİN NEŞESİ İNSANDIR"

Elazığ KYK Müdürü Süphi Döner ise, bu tür buluşmalar ile gençlere farkındalık yaratmak istediklerini belirtti.

Döner, şöyle konuştu:

"Bundan sonra her ay gençlerimiz ile sabah namazını toplu kılacağız. Bu etkinliğe tamamen gönüllü olarak yurtlarımızda gençlerimiz katılıyor. İstekli olan gençlerimiz namaz için bir araya geliyorlar. Camilerin neşesi insandır."

Namazın ardından çorba içildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7