“Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz” Projesi 18 Ocak’ta Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan proje çerçevesinde ilk ve orta öğrenimdeki öğrencilerimizin yarıyıl tatilinde camiye gitme ve namaz kılma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.

“Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz” Projesi 18 Ocak’ta Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan proje çerçevesinde ilk ve orta öğrenimdeki öğrencilerimizin yarıyıl tatilinde camiye gitme ve namaz kılma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.

Program sonunda öğrencilerimize çeşitli ödüller verilmesi planlanıyor.

18 Ocak-02 Şubat tarihleri arasında uygulanacak programa katılmak isteyen öğrenciler Cami görevlilerine başvuru yapılabilecek.

Camilerin asli fonksiyonunun ibadethane olmasının yanında, birer eğitim-öğretim mekânı ve sosyal, kültürel faaliyetlerin merkezi olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla birçok hizmet gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanlığı, okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak için proje geliştirdi.

AYTAÇ: ÇOCUK YAŞTA GÖNÜLLERİNİN CAMİYE BAĞLI OLMASINI İSTİYORUZ

Söz konusu projenin Elazığ’da da ara tatil döneminde hayata geçeceğini söyleyen Aydın İl Müftü Yardımcısı Abdurrahim Aytaç; “Diyanet İşleri Başkanlığımız, çocuklarımızı cami ile buluşturacak yepyeni bir yarışma düzenliyor. Biz de bu projeyi Elazığ’daki tüm camilerde hayata geçireceğiz ve çocuklarımızın cami ile bağlarını daha da güçlendireceğiz. Öğrencilerimizin çocuk yaşta gönüllerinin camiye bağlı olmasını da bu anlamda çok önemsiyoruz.” dedi.

AYTAÇ: ÇOCUKLARA ÖDÜL VERİLECEK

 Projeyle ilgili yoğun bir katılım beklediklerini söyleyen Müftü Aytaç yaptığı açıklamada, 18 Ocak-02 Şubat tarihleri arasında 5 vakit namazı camide kılan, sure ve dualar ezberleyen çocukların yaşlarına göre puan alarak hediyeler kazanabileceğini ifade etti.

Çocukların beş vakit namaza devamları, yakınlarını da yanlarında getirmeleri ve ezber yapmaları üzerinden değerlendirmeleri yapılacağını belirten Aytaç, “Beş vakit namazlarda puanlar sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan olarak yazılacak. Çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan verilecektir.  Yine ezberlenen her sure ve dua başına da 50 puan verilmesiyle birlikte puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul çocuklarının durumları farklı kategoride değerlendirilmek üzere birinci, ikinci ve üçüncülere imkânlar ölçüsünde 2 Şubat 2020 tarihinde ailelerinin ve cemaatin de katılacağı bir program ile ödüller verilecek” şeklinde konuştu.

BEŞ VAKİT NAMAZLARDA PUANLAR:

Sabah Namazı: 30 Puan

Öğle Namazı: 15 Puan

İkindi Namazı: 15 Puan

Akşam Namazı: 15 Puan

Yatsı Namazı: 25 Puan

Çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına: 5 Puan

Ezberlenen her sure ve dua başına: 50 Puan

banner89
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ege
Ege - 13 ay Önce

Hocam bende katildim doğukent ulu cammi de oduler ney onu cok merak ediyorum

muhamet
muhamet - 13 ay Önce

hediyeler ne.

ali
ali - 13 ay Önce

ALLAH razı olsun çok güzel.

SIRADAKİ HABER

banner7