Can: İnsana hizmette sınır tanımıyoruz

Derneklerinin 2009 yılında kurulduğunu ifade eden İdareci ve Bürokratlar Derneği Başkanı Yücel Can, “Bizde kullandığımı her şey miri malıdır” dedi.

Can: İnsana hizmette sınır tanımıyoruz

İdareci ve Bürokratlar Birliği tarafından iftar programı düzenlendi.

Programa Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

GÖK: BU DERNEĞİN BAŞARISI EL AZİZ’İN BAŞARISI OLACAKTIR

İftar programında konuşan Avukat İbrahim Gök, İdareci ve Bürokratlar Derneği’nin Elazığlı isimler tarafından kurulan ve hızla büyüyen bir dernek olduğunu ifade ederek, “Bu toprağın evlatlarının kurduğu ve Türkiye çapında hızlı bir şekilde teşkilatlanan binlerce üyesi olan bir dernekten bahsediyoruz. Bu çok önemli. Bu derneği, bu derneğin yöneticilerini desteklemek lazım. Çünkü bu derneğin başarısı El Aziz’in başarısı olacaktır. Türkiye’nin başarısı olacaktır. Burada en küçük noktadan en üst tepedeki isme kadar hizmet eden bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sizlerde bu sofrada bu akşam bizlerle beraber olduğunuz içinde sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

CAN: KULLANDIĞIMIZ HER ŞEY MİRİ MALIDIR

İdareci ve Bürokratlar Birliği Başkanı Yücel Can, konuklarına hitap ederek, “İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği 2009 yılında merkezi Ankara’da kurulan Batı Kompleksinden uzak, ahiler ve loncaları hılful fudulü örnek alan, liyakat öncelikli, hassasiyetlerin ve hasletlerin ön planda olduğu bir STK’dır. Bizde Allaha şükürler olsun, kullandığımız her şey miri malıdır. Biz birlikte güçlüyüz dedik, reklamlarda bile biz birlikte güçlüyüz kullanılıyor. 2009’da kardeşlik sınır tanımaz dedik, herkes kardeşlik sınır tanımaz üzerine proje yapıyor. Hesabi değil, hasbi dedik onun üzerine programlar ve söylemler yapılıyor. Ben öncelikle burada ortaokulda bana emeği geçen ve bizimle birlikte yürüyen kıymetli Resul hocam varken onunda affına sığınarak böyle bir konuşmayı yapıyorum. Biz İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği olarak İdareci Bürokratlar Birliği Akademimiz var. Spor kulübümüz var, bununla birlikte kardeşlik sınır tanımaz diyerek El Aziz’i de içine alan Cerablus’ta 10 bin ekmek dağıtan, bir tane okulun imarethanesini yapan, yardım derneği değilim ama hala 8 yıldır Ankara’da ki 23'ünde Ankara’da tamamen yetim 150 öğrencinin iftarı ile bakımı ile bunların psikolojik ve sosyal sorunları ile ilgilenen, Türkiye’nin idare bürokrasisinin aha ileriye gitmesi için gayret gösteren, zalim idarelere karşı bir duruş sergileyen bir STK’yız. İnsana hizmette sınır tanımıyoruz” diye kaydetti

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet ŞEKMEZ
Ahmet ŞEKMEZ - 1 yıl Önce

Sen icradan milletin ocağına incir ağacı dik. Sonra cami yaptır vicdan temizle. Olmaz dostum. Allah yıktığın ocakların hakkı sormayacak mı? Cami yaptırınca temizlenecek misin?

SIRADAKİ HABER

banner7