Çatalçeşme Toki 2. Etap Caminin Açılışı Yapıldı

Çatalçeşme Toki 2. Etap caminin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Çatalçeşme Toki 2. Etap Caminin Açılışı Yapıldı

Çatalçeşme Toki 2. Etap caminin açılışı yapıldı.

Programa Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkan vekili Sami Güzel, İL emniyet Müdürü Celal Sel, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, İl Müftüsü Selami Aydın ve vatandaşlar katıldı.

Program kuranı kerim tilaveti ile başladı.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman depremin ardından yeni yapılan alanlarda camilerin inşa edilmesinin önemine değindi.

TORAMAN: SOSYAL HAYATI CAMİNİN ETRAFINDA KONUMLANDIRMIŞ

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, “ Mensubu olduğumuz milletimizin şehirlerde yerleşim inşa ederken dikkat ettiği bir husus var oda mahallenin merkezine camiyi almış camiyi mahallenin merkezi olarak konumlandırmış. Ve caminin etrafında hayatı planlamış. Sosyal hayatı, iktisadi hayatı, eğitim hayatını vs. caminin etrafında konumlandırmış. Dolayısıyla bu yeni yapılan alanlarda da camilerimizin inşa edilmesi de önemli. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Tabiri caiz ise her türlü ihtiyacımızı vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak hizmetleri burada inşa etmiş vatandaşımızın istifadesine sunmuş bulunuyor.” dedi.

Caminin açılışı öncesi İl Müftüsü Selami Aydın tarafından dualar edildi.

Duanın ardından caminin açılışı tekbirler eşliğinde gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çatalçeşme toki 1.etapta oturuyorum
Çatalçeşme toki 1.etapta oturuyorum - 2 hafta Önce

Evin eksiklerini 2 sene yapmak zorundalar ama sikayetlerimizi söyleyince kimse ilgilenmiyor e devletten cimerden sikayette bulundum neticelenmedi Sayın Valim bu soruna duyarsız kalmasın.Yoksa secmen kaybiniz cok fazla olacak..

Ç.Çesme 4.Etap halkı adina
Ç.Çesme 4.Etap halkı adina - 2 hafta Önce

Selami efendi! Çatalçeşme 4.Etap camisi niye açılmıyor,geceleri bazı sapik kişiler buralarda,içki,uyuşturucu kullananlar ile edepsizlere caminin çevresi mekan olmuş.Zaten emniyet teşkilatı buraları herhalde bilmiyor.Adam, gelip blokta bir dairenin su sayacıni söküp götürüyor,çünkü elektronik kapı otomatiğinin mekaniği arızalı,buradaki yönetimi gözden geçirin.Kampus içi çevre ve bina önü , arkası LED li aydınlatmalar yanmıyor,etraf zifiri karanlık.Şikayet ediyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109