Çay Ocakları Ve Kıraathanelerde Dezenfekte Çalışması Yapıldı

Normalleşme süreci kapsamında hizmet vermeye başlayan çay ocakları ve kıraathaneler dezenfekte edildi.

Çay Ocakları Ve Kıraathanelerde Dezenfekte Çalışması Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün, normalleşme süreci kapsamında atılacak olan adımlarla ilgili açıklama yaparak, 1 Haziran tarihi itibari ile restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmelerin belirlenen kurallar dahilinde saat 22:00’ye kadar hizmet vermeye başlayacağını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından Elazığ’da hizmet vermeye başlayan kıraathaneler dezenfekte edildi. 

İLK GÜNDEN YOĞUNLUK YAŞANDI

Öncesinde dezenfekte edilen kıraathane, çay ocağı gibi yerlerde servisleri siperlik ve maske takan personeller yapmaya başladı. Açılan mekanlara maske ve sosyal mesafe kurallarına uyan vatandaşların da yoğun olarak ilgi göstermesi dikkat çekti.

BOZKURT: İLAÇLAMAMIZI YAPIYORUZ

Kentte kahvehane, kıraathane ve çay ocaklarının yaklaşık 70 gündür kapalı olduğunu anımsatan Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, “Çok şükür bugün herhangi bir esnaf veyahut müşterilerimizde bir hastalık olmadı. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile bugün dükkanlar açıldı. Biz de elimizden geldiği kadarıyla esnafımıza yardımcı olmaya çalıştık. Belediye Başkanımız hem ilaç hem de personel desteği verdi. Biz de bugün ilaçlamalarımız yapıyoruz. Bu ilaçlama birkaç gün devam edecektir. İnternet kafe ile nargile salonlarımız açılmadı, onlar da inşallah önümüzdeki günlerde açılacaktır” dedi.

“ŞUANDA MESAFELERİ KORUYARAK ÇAYIMIZI, KAHVEMİZİ İÇİYORUZ

Uzun bir aradan sonra çay içmeye geldiklerini anımsatan vatandaşlardan Ahmet Demir, “ Yaklaşık 2,5 aydır evimizden çıkamıyorduk. Bugün pazartesi günü itibariyle çay ocakları açıldı. Şuanda mesafeleri koruyarak çayımızı, kahvemizi içiyoruz” diye konuştu.

Zor bir dönemden geçildiğini belirten vatandaşlardan Emre Toprak ise “Hem hastalık ile ilgili olsun hem de millet olarak evde durarak güzel bir başarı elde ettik. Şimdi de vatandaşların dışarıda vakit geçirebileceği alanlar açıldı. Bu konuda da mutluyuz. Görüldüğü üzere buraya gelen herkes maskesini takmış. Bizler de tedbirlere uyarak gelip burada oturuyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gakko
Gakko - 12 ay Önce

İzetpaşa arka sokaktaki çaycı, önce sağlık sonra para diye yazmış, on dakikada bir çay içmeyeni kovacak kadar paragöz esnafın ironisi çok güzel ;)))

Berk
Berk - 12 ay Önce

Çayın kendisi virüs taşıyorsa, o bardaklar virüslüyse, yüzünü gözünü kapatmakla olmaz bu işler. Adamlar yan yana oturuyor

gakgo
gakgo - 12 ay Önce

İzzetpaşanın ordaki çay ocakları 5 dk da bir çay getirerek psikolojik baskı yapıyorlar. İnşaAllah birdaha yapmzlar öyle

Part
Part - 12 ay Önce

Hiç oralara gitmemek lazım,tamamen cebindeki parayı alma peşindeler, hiç biri esnaf değil.

SIRADAKİ HABER

banner103