Cemaat Yetkililere Seslendi

Önce orta hasar ardından da yıkılma kararı verilen Nurullah Camisi Derneği, cami için yeni bir analiz yaptırdıklarını, analiz sonucunda caminin hasarsız çıktığını belirterek, alınan bu raporun dikkate alınarak, caminin yıkılmamasını talep ettiler.

Cemaat Yetkililere Seslendi

Abdullahpaşa Mahallesi’nde bulunan Nurullah Camisine, 24 Ocak Depreminin ardından yapılan incelemenin ardından orta hasarlı raporu verildi.

1995 yılında yapılan camiye orta hasar raporu verilmesine rağmen alınan yeni karar ile birlikte yıkılması istendi.

Son yaşanan gelişmelerin ardından cami derneği, caminin yeniden incelenmesi için müracaatta bulundu, yapılan müracaatın ardından caminin kolonundan numuneler alındı. İnceleme ile birlikte camiye hasarsız raporu verildi.

Alınan son rapor cami ile ilgili alınan kararı değiştirmedi.

KARAKAYA: RAPORLARINI ALDILAR

Abdullahpaşa Nurullah Cami Dernek Başkanı Hacı Karakaya, “Geldiler karotunu da aldılar, canaliz de yaptılar röntgen de çektiler. Demirlerine de baktılar. 6 değerinde olması lazımken 8 değerinde çıktı. 48 değerinde olması gerekirken 50 çıktı ana kolonların sonucu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bize gönderdiği yazıya istinaden yapı idaresi de geldi. Röntgen çektiler. Raporlarını aldılar” ifadelerini kullandı.

Dernek İkinci Başkanı Mehmet Kanat ve cami cemaati de,  yıkım kararından vazgeçilmesini istedi.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
elazığlı gakko
elazığlı gakko - 8 ay Önce

Gençliğimiz Nurullah Camisine para toplayanları görmekle geçti. İki günde bir gelenler oluyordu. O kadar para toplandı caminin temelini bile sağlam yapmamışlar ne oldu o paralara acaba

SIRADAKİ HABER

banner103