Çemişgezek Kaymakamlığı 50 Bin Maskeyi Ücretsiz Dağıtmaya Başladı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi Kaymakamlığı 3 ay içerisinde ürettiği 50 bin koruyucu maskeyi vatandaşlara ücretsiz dağıtılmaya başlandı.

Çemişgezek Kaymakamlığı 50 Bin Maskeyi Ücretsiz Dağıtmaya Başladı

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder’in ilçede başlattığı koruyucu maske üretimi,  kısa sürede 50 bine ulaşmasının ardından ihtiyaçlı aileler öncelikli olmak üzere ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtılıyor.

Çemişgezek Kaymakamlığının Halk Eğitim Merkezinde kurduğu maske üretim atölyesinde;  usta öğretici kadınların marifeti, hayırsever vatandaşların malzeme desteğiyle,  ilçenin toplam nüfusunun yaklaşık 6 kat fazlası kadar maske üretti.

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder, beraberinde kurum amirleri, emniyet, jandarma ve gençlik merkezi gönüllü personelleriyle birlikte vatandaşlara ücretsiz koruyucu maske dağıttı.

Hem de vatandaşlara korona virüs tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

GÜDER: MASKELERİMİZİ ÜCRETSİZ ULAŞTIRACAĞIZ

Hazırı tüketmekten ziyade üretimden yana olduklarını ve ilçede başlattıkları maske üretimini arttırarak sürdüreceklerini aktaran Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder,  “Korona virüs salgını devam ederken, vatandaşlarımızın sağlığını da düşünerek Halk eğitim Merkezimizde maske üretim atölyesi kurduk. Bu atölyemizde usta öğreticilerimizin marifetiyle maske üretimine başladık.  Üç ay gibi kısa bir süre içerisinde, hayırsever vatandaşlarımızın da malzeme desteğiyle iyi bir rakama ulaştık. İlçemizin en ücra köşesinde yaşayan hemşerilerimize kadar maskelerimizi ücretsiz ulaştıracağız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 15:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 11 ay Önce

Haber yayımlama ücreti ne kadar? Benimde yayımlanmasını istediğim özel bir haberim var?

Mehmet Halit Atli
Mehmet Halit Atli - 11 ay Önce

Muhtemelen sizin diğer haberlerimiz de bunun gibi para karşılığı yapılan haberlerdir. Bundân böyle sizin sitenizden haberleri takip eden bizlerin vay haline. Zira siz bayazı siyah, siyahı beyap yapan bir haber kaynağınız. Ha bu arada hakkınızı yememek da lazım, çünkü yalan/yalaka haber yapmada üstünüze kimse yok.

Ali
Ali - 11 ay Önce

Ensonhaber bu kaymakam dahil elazig merkezdeki bazı bürokratları koruyorlar ne hikmetse

Okuyun bu haberi
Okuyun bu haberi @Ali - 11 ay Önce

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kaymakamin-carptigi-kisi-hayatini-kaybetti-olayi-gizlemeye-calisti-1786865

gakgo dayı
gakgo dayı - 11 ay Önce

güzelleme yapmayın haber yapın haber...

Akı
Akı - 11 ay Önce

Bu kaymakamı korumak reklamını yapmak sizemi füştü

Ali
Ali - 11 ay Önce

Elaziğda Arabasiyla çarpip bir kişinini ölumune sebep olmasını haber yapmayıp, Maske dağıtmasini haber yapıyorsunuz.

hakan
hakan - 11 ay Önce

elazığsonhaber yaptığınız ayıptır, günahtır, zulümdür. şahsın ulusal basındaki haberlerini görmezden gelip PR kapsamındaki haberlerini vererek bu milleti aptal yerine koymaktan vazgeçin. elazığın medyası ve ulusal planda gözüken Elazığlıların bu kalibrede ve bu vicdanda olması elazığın bu halde olmasının tek sebebidir. tekraren ifade ediyorum bu yaptığınız ayıptır, günahtır, zulümdür.

vatandaş23
vatandaş23 - 11 ay Önce

1 ay önce gariban bi adamın ölümüne sebep oldu bu beyefendi niye onu haber yapmadınız?


SIRADAKİ HABER

banner103