ÇERKEZ: İNSAN HAKLARINDAN SÖZ ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Atilla Çerkez, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününe Doğu Türkistan’ın gölgesinin düştüğünü ifade etti.

ÇERKEZ: İNSAN HAKLARINDAN SÖZ ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR

Konfederasyona bağlı şube başkanları ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Kamu Sen İl Temsilcisi Atilla Çerkez, Çin sömürüsü altına kalan Doğu Türkistan ile ilgili açıklama yaptı.

ÇERKEZ: İNSAN HAKLARINDAN SÖZ ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR

Kamu Sen İl Temsilcisi Atilla Çerkez, “1757 yılından beri Çin işgali altındaki Doğu Türkistan boğazımızda düğümdür diyen, 1,5 asırdır zulüm gören, evlerinden, yurtlarından edilen soydaşlarımızın görmezden gelinmesi ne Türkiye ne de dünya nezdinde bir anlam ifade etmiyorsa bugün dünyada insan haklarından söz etmek mümkün değildir” dedi.

ÇERKEZ: ZULMÜN BOYUTLARININ SOYKIRIMA DÖNÜŞTÜĞÜ GÖRÜNMEKTEDİR

Çerkez, il binasında düzenlediği toplantıda, “1,5 asırdan beri zulme uğrayan, soykırım gören, evlerinden yurtlarından edilen soydaşlarımızın görmezden gelinmesi ne Türkiye ne de dünya nezdinde bir anlam ifade etmiyorsa bugün dünyada insan haklarından söz etmek mümkün değildir. Çin zulmünden kaçan soydaşlarımız ana yurtlarından yaşayan yakınlarından haber dahi alamazken zulmün boyutlarının soykırıma dönüştüğü görünmektedir” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7