Çetiner: Halkımız İçin Mesire Alanları Oluşturuyoruz

Hazar Gölü çevresinde bulunan mera alanlarında mülkiyet sorununu çözüme kavuşturarak, yeşillendirmek istediklerini belirten Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner, Elazığ’da antep fıstığı yetiştirilmesi amacıyla Menengiç ağaçlarında aşılama yaptıklarını kaydetti.

Çetiner: Halkımız İçin Mesire Alanları Oluşturuyoruz

Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner, bölge müdürlüğü olarak mesire alanları oluşturduklarını söyledi.

Bölge Müdürü Çetiner, ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra Elazığ’da menengiç ağaçlarında Antep fıstığı yetiştirilmesi amacıyla aşılama çalışmaları yaptıklarını kaydetti.
Besin değeri yüksek, kanseri önleyici etkisi bulunan Urum dutu yetiştirilmesi için aşılama çalışmaları yaptıklarından bahseden Bölge Müdürü Çetiner, sağlığın korunmasında etkili, sirke yapımında kullanılan alış ağaçlarının tohumlarını üretip, ekimini yaptıklarını söyledi.

ÇETİNER: 3 YIL SONRA MEYVE VERMEYE BAŞLADI

Bölge Müdürü Çetiner, “Urum dutu gerçekten besin değeri yüksek, özellikle kansere karşı çinko oranı yüksek. 5 bin tane urum dutu aşılıyoruz. Doğal olarak yayılış gösteren alış var bu bölgede. Alışların tohumlarını çıkarıyoruz üretiyoruz sonra onları aşılıyoruz. Bu aşıyla hem köylüye dağıtıyoruz hem erozyon kontrol sahalarımıza dikiyoruz. Bunlarda 3 yıl sonra meyve vermeye başladı. Biz Malatya’da bunun çalıştayınıda yaptık. Doğal olarak Hekimhan ve Akçadağ tarafında çok fazla var” diye ifade etti.

En büyük hayalinin hazar gölünün etrafında bulunan meraları yeşillendirmek olduğunu ifade eden Orman Bölge Müdürü Çetiner, mera alanlarının ağaçlandırma çalışmasında mülkiyet sorunu yaşadıklarını vurguladı.  

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aytaş
Aytaş - 2 hafta Önce

Bu park mesire yeri çok önemli antebe bakın çok güzel yerler var

Merkezde lojmanları arkasında güzel mesire alanı var aç orayı
Merkezde lojmanları arkasında güzel mesire alanı var aç orayı - 2 hafta Önce

Merkezde lojmanları arkasında güzel mesire alanı var aç orayı. Yüksek duvar ve tellerle kapalı alanı açın.

Orman bölge müdürlüğüymüş yersen
Orman bölge müdürlüğüymüş yersen - 2 hafta Önce

Memleketin etrafındaki dağlar tepeler çırılçıplak müdür bugüne ne kadar nereyi yeşillendirdiniz!

ulan ayı
ulan ayı - 2 hafta Önce

elazığ in boşbeleş yöneticileri Allah belanızı versin 40 gündür evimizde su yok ABDULLAHPAŞA mah 301. sokak

Şahin
Şahin - 2 hafta Önce

Orman lojmanı sahasında çam ağacı katliamı yapan sen değil misin? Hangi ağaçlandırmadan bahsediyorsun? Elazığın etrafı çöl gibi elazığın hangi tarafını ağaçlandırdın?

SIRADAKİ HABER

banner103