Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Elazığ'da 62 Bin Konut Tek Tek Girildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem sonrası Elazığ’daki binaların dijital verilerine ilişkin yapılan çalışmayı anlatarak, “Bu bölge 62 bin konut bu haliyle tek tek girildi. Binanın yüksekliği, on santimetre hassasiyetle. İlk gün drone uçurduk. Aldığımız verilerle nerede yıkım var, nerede daha fazla yıkılmış, çatılarda sokağa düşme tehlikesi gibi çalışmayı bunun üzerinden takip etmek ve görmek suretiyle arkadaşlarımızı yönlendirdik” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Elazığ'da 62 Bin Konut Tek Tek Girildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TBMM’de gazetecilerle bir araya geldi.

Bakan Kurum, Elazığ’da deprem bölgesine ve binaların dayanıklı hale getirilmesine ilişkin olarak, sokak sokak mahalle mahalle gezdiklerini söyledi.

Binalara kimlik belgesi gibi belge verdiklerini belirten Bakan Kurum, 81 ilin dijital olarak çekilmiş fotoğrafları olduğunu kaydetti.

KURUM: HANGİ MAHALLELERDE HASAR DURUMUNA GÖRE YOĞUNLUK ARZ EDİYOR

Bakan Kurum, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Buradan aldığımız verileri buraya işlediğimiz zaman hangi mahallelerde hasar durumuna göre yoğunluk arz ediyor, hangi mahalle daha çok hasar var görüyorsunuz. Bu sayede çalışmamızı yönlendirdik. Bu bölge 62 bin konut bu haliyle tek tek girildi. Binanın yüksekliği, on santimetre hassasiyetle. İlk gün drone uçurduk. Aldığımız verilerle nerede yıkım var, nerede daha fazla yıkılmış, çatılarda sokağa düşme tehlikesi gibi çalışmayı bunun üzerinden takip etmek ve görmek suretiyle arkadaşlarımızı yönlendirdik”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cabir
Cabir - 10 ay Önce

Adam gibi adamın ismi Murat Kurum helal olsun. Sayın Murat Kurum ve Sayın Süleyman Soylu gönüllere taht kurdu. Bu memleket hizmet edeni de etmeyeni de unutmaz.

Serdar
Serdar - 10 ay Önce

Sagolun varolun,şu Akp milletvekillerinin hiçbirini bi dahaki seçimde Elaziğ da istemiyoruz.Bize sizler gibi çalışan , halkın derdiyle dertlenen insanlar lazım.Şimdiden gün sayıyoruz bunlardan kurtulmak için.

Taha
Taha @Serdar - 10 ay Önce

Serdar bey çok haklısınız.her seçimde %70 oy veren Elazığ çok kolay kurtulabilir..

SIRADAKİ HABER

banner7