Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un Elazığ Programı Belli Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 24 Kasım Salı günü Elazığ’a gelerek deprem konutlarında incelemelerde bulunacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un Elazığ Programı Belli Oldu

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeni konutların yapılması için çalışmalar başlatılmıştı.

Sık sık çalışmalardaki son durumu görmek için Elazığ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salı günü de kentte gelerek, incelemelerde bulunacak.

Bakan Kurum’un uçağı saat 10’da Ankara’dan Elazığ’a hareket edecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, saat 11.30’da Akçakiraz’da tamamlanan 111 TOKİ konutunda incelemelerde bulunacak.

Bakan Kurum daha sonra 12.15’da Yazıkonak’ta tamamlanan 381 TOKİ konutunda incelemelerde bulunacak.

Murat Kurum Yazıkonak’ın ardından 13.00’da Karşıyaka Mahallesi’nde tamamlanan 439 TOKİ konutunda incelemelerde bulunacak.

Bakan Murat Kurum konut incelemelerinin ardından 13.30’da Elazığ Valiliği’nde koordinasyon toplantısına katılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 15:30’da Çatalçeşme Mahallesinde yapımı devam eden 3 bin 500 TOKİ konutlarında incelemelerde bulunacak.

Bakan Kurum daha sonra 16.30’da Aksaray Mahallesi’nde tamamlanan 301 TOKİ konutunda incelemelerde bulunacak.

Bakan Murat Kurum, 17.15’de Bızmişen’de tamamlanan 781 TOKİ konutunda incelemelerde bulunmasının ardından 18.00’de ziyaretlerini sonlandırarak Elazığ Havalimanı’ndan, Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 15:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
H.Hüseyin
H.Hüseyin - 2 ay Önce

Değerli Bakanımız,memleket yıkık harabe gibi,şehir merkezinde akpınar, çarşı,sarayatik, kültür ve diğer mahallelerde böyle giderse hickimse biraraya gelip bu arsalara bina yapamayacak,eğer bir formül üretir, yardımcı olursanız ancak yapılabilir.Aksi takdirde öylece yillarca kalıp,rantcilarin tuzagiyla garip gurebanin arsası elinden gidebilir.Sehrin estetiği de dikkate alınarak değişik projelerle,tip sözleşmeler hazırlanarak,şarta bağlı kentsel dönüşüm kredileri verilip, müşavir mühendislik firmaları ile denetlenip ,yuklenicilere yaptırılmasınin dışında bir çözüm görünmüyor.Yardimini bekliyoruz.Afad konutları için ise Aralık'ta halkı göçürebilirseniz,mutlu oluruz,kira ödemeleri de yapılmadığından gerçekten sıkıntı had safhada, bilgilerinize arzolunur.

mustafa paşalı
mustafa paşalı - 2 ay Önce

sayın bakanım mustafa paşa, rüstem paşa, abdullah paşa malatyada herhalde en fazla sıkıntı buralarda lütfen sesimize ses olun ve buralara bi gidip görünmeleri bile oradaki yüklenici firmalara ayrı bi sorumluluk yüklüyor

SIRADAKİ HABER

banner7