CHP Elazığ Milletvekili Erol: “Burada Elazığ’da gördüğüm tabloyu görüyorum, devlet burada”

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 6 kişinin öldüğü sel felaketinin ardından Rize Güneysu’ya giderek incelemelerde bulundu.

CHP Elazığ Milletvekili Erol: “Burada Elazığ’da gördüğüm tabloyu görüyorum, devlet burada”

CHP Elazığ Milletvekili Erol ve beraberindekiler, sel felaketinin yaşandığı Rize’ye gitti.

Yaşanan olayın ardından başlayan çalışmaları inceleyen Erol, vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Rize’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Erol, sel felaketinden sonra etkilenen yerlere gelerek incelemelerde bulunduklarını söyledi.

EROL: DEVLET BURADA

Erol, “Hem teknik olarak neler yapılabilir hem afete müdahale edildikten sonraki süreci değerlendiriyoruz. Ben Elazığ depremini yaşamış birisiyim. Afet yaşandıktan sonraki sürecin toplum üzerinde oluşturduğu psikolojik baskının, korkunun, etkilerinin olduğunu iyi bilen birisiyim. Burada Elazığ’da gördüğüm tabloyu görüyorum. Devlet burada, devlet derken yalnızca hükümeti kastetmiyorum. Parti ayrımı yapmaksızın, bütün siyasi partilerin sivil toplum örgütlerinin, belediyelerin burada olması önemli. Mesela şu anda birçok DSİ Bölge Müdürlüğünün, Genel Müdürlüğünün makineleri çalışıyor. Burada önemli olan yaşanan felaketten sonra müdahale değil, felaket yaşanmadan müdahale edilebilir olması, can kayıplarının engellenmesi, maddi ve manevi kayıpların engellenmesi ona yönelik teknik çözümlerin bulunması daha önemli. Görünen tablo şu, afet bölgelerini hep görüyoruz, kent kültünün gelişmemiş olması, teknik kadroların yatırımlara müdahale etmemesinden kaynaklı yalnızca görsel bir görüntü için şehir planlandığı zaman ne yazık ki böyle bir tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. Ben geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Göz doktura git sen
Göz doktura git sen - 2 hafta Önce

Rize ora rize elazığda gördüğün tablonun yüz mislini görürsün iyi bak

Basri
Basri @Göz doktura git sen - 2 hafta Önce

Bir Elazığ tabiri ile hoşgişilik etmiş, ne alakası var. Elazığ gibi on tanesini Doğu karadenizin bir ilçesine bile değişmezler.

Gürsel beyden inciler
Gürsel beyden inciler - 2 hafta Önce

Gürsel bey bizi güldürmek için açıklama yapmanız yetiyor :)))

Vekil Bey Söz Verilen Yapılmayan Pertek Köprüsü İçin Ne Yaptı
Vekil Bey Söz Verilen Yapılmayan Pertek Köprüsü İçin Ne Yaptı - 2 hafta Önce

AK Partili Necip Nasır, Dünya Bankası’ndan yapılan açıklamayla soru önergesi vermenin doğru bir yöntem olduğunun görüldüğünü ve bundan sonra farklı illerdeki AK Parti milletvekillerinin de kendi illerinde yaşanan sıkıntılara ilişkin soru önergesi vereceğini belirterek, “Doğrudur, ilk defa iktidar partisinden olarak soru önergesi veren milletvekili ben oldum. Parti içinden ve İzmirliler tarafından soru önergesi vermem olumlu karşılandı, destek gördü. Konular net, veriler bilimsel gerçekler doğrultusunda ortaya konulacağı için parti içinde de kamuoyunda da olumlu karşılandı. Bundan sonra partimizden milletvekili arkadaşlarım, kendi illeriyle ilgili soru soracaklardır diye düşünüyorum. İkinci soru önergem, Kemal Kılıçdaroğlu ve Tunç Soyer’in onay alındı dediği kredinin alınıp alınmamasıyla ilgiliydi.

Kendileri dosyanın Cumhurbaşkanımızın önünde bekletildiğini iddia ediyorlardı. Ben soru önergesini verdim, henüz ilgili bakanlıklardan cevap gelmeden Dünya Bankası açıklama yaparak, herhangi bir kredi sözleşmesi imzalanmadığını açıkladı. Soru önergesi vermenin de bu örnekle birlikte ne kadar faydalı olduğunu görmüş olduk” diye konuştu.

Zooonk
Zooonk @Vekil Bey Söz Verilen Yapılmayan Pertek Köprüsü İ - 2 hafta Önce

Şaka mısın? Yirmi yıldır hükümette CHP mi var? Söz veren CHP mi? Söz verenlerin kim olduğu belliyken, bunun hesabını CHP'den ve Gürsel Erol'dan mı soruyorsun? Git, kimin fanatikliğini yapıyorsan onlardan sor. Gürsel Erol birçok kez konuyu gündeme de getirmiştir ayrıca.

https://www.youtube.com/watch?v=rD_dSI3CTCM

https://twitter.com/gurselerol62/status/1314653986243391488

Akp
Akp - 2 hafta Önce

Siz elazığ milletvekilisiniz maşAllah ama her ildesiniz

dasdasdas
dasdasdas @Akp - 2 hafta Önce

MaşAllah sen de her Gürsel Erol haberindesin. Güldür bizi.

SIRADAKİ HABER

banner103