CHP Heyeti Elazığ’ı Değerlendirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un davetlisi olarak Ankara’ya giden basın mensupları CHP’li vekiller, belediye başkanları ve grup başkanvekili özgür Özel’le de bir araya geldiler.

CHP Heyeti Elazığ’ı Değerlendirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un davetlisi olarak Ankara’ya giden basın mensupları ziyaretleri çerçevesinde CHPli vekiller, belediye başkanları ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile bir araya geldiler.

Ziyarette CHP’liler Elazığ’ı değerlendirdi.

TEZCAN: GÜZEL GÜNLERİ BİRLİKTE YAKALAYACAĞIZ

CHP Ankara Milletvekili Bülent Tezcan, “Elazığ’da bizim 1 milletvekilimiz var. Değerli çalışkan bir milletvekilimiz, sevgili Gürsel Erol. Ama önümüzdeki dönem Elazığ’ı onların da çabasıyla, onun da çabasıyla, Elazığ’a giden milletvekili grubumuzun üyelerinin de çabalarıyla önümüzdeki dönem Elazığ’dan Cumhuriyet Halk Partisi’ne daha fazla teveccüh bekliyoruz. Elazığlı vatandaşlarımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bize daha fazla temsil imkanı vermesini bekliyoruz. Bir değil, iki, üç daha çok milletvekili göndermelerini bekliyoruz. Yakın zamanda Elazığ önemli bir deprem felaketiyle karşılaşmıştı. O süreçte de yaraların Sarılması konusunda Türkiye’nin dört bir yanından çok önemli destek çalışmaları yapıldı. İnşallah hep beraber Elazığ’la birlikte Türkiye’nin sorunlarını çözdüğü güzel günleri birlikte yakalayacağız” ifadelerini kullandı.

TORUN: VATANDAŞIMIZIN İLGİSİNİ GÖRDÜKÇE BİZDE ÇOK MEMNUN OLUYORUZ

Elazığ’ın gelişmeye ve değişmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Elazığ gerçekten son dönemlerde çok önemli bir şehrimiz. Çok gelişen bir şehrimiz ama sorunları da büyüyen bir şehrimiz. Depremle birlikte ciddi sorunlar yaşadı. Bizde tüm belediyelerimizle birlikte sorunların çözümüne katkıda bulunmaya çalıştık. Sayın genel başkanımız, bizler defalarca ziyaret ederek vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Tabi ki Elazığ’ımızın gelişmeye, büyümeye ihtiyacı var. Her anlamda sorunlarının çözülmeye ihtiyacı var. Bize de ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Ama bir Elazığ milletvekilimiz var ki o her konuda Elazığ’ın yanında. Her konuda desteklerini ifade ediyor. Vatandaşımızın da ilgisini gördükçe bizde çok memnun oluyoruz. Gürsel Erol bütün şu anda kalbi her şeyi Elazığ’la birlikte atıyor. Bizi de bu yönde sürekli yönlendiriyor. Elazığ’a katkıda bulunmamız için çalıştırıyor” şeklinde konuştu.

TANAL: BİR SİYASİ REKABET ŞARTTIR

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Elazığ siyasetinde dengeyi bulmak lazım. Hep aynı siyasi partiden, aynı siyasi düşünceden arkadaşlar seçildiği zaman Elazığ vatandaşlarımız bundan zarar görüyor. Elazığlı kardeşlerimizin bu işte daha faydalı, daha yararlı hizmetler alabilmesi için bir siyasi rekabet şarttır. Elazığ bu dönem bu siyasi rekabeti yarattığı için buradan tüm Elazığlılarla minnettarız, selam ve saygılarımızı iletiyoruz Elazığ’a” dedi.

İLGEZDİ: KADINLARIMIZIN ÜRETİME BU KADAR KATILMASI DA HEYECANLANDIRDI BENİ

CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Elazığ’daki kadın kooperatifleri ile ilgili biraz bilgi almıştım. Üstüne yeni açılan bir kadın kooperatifinden daha bahsedildi. Açıkçası kadınlarımızın üretime bu kadar katılması da heyecanlandırdı beni. Gerçekten en kısa sürede özellikle bu kadın kooperatiflerini ziyaret etmeyi arzı ediyorum” diye ifade etti.

EMİR: BİR SONRAKİ DÖNEM İKİ MİLLETVEKİLİ CHP’DEN GELECEK İNŞALLAH

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “En son acı bir olayda Elazığ depreminde gelmiştim. Ve sonrasında da Elazığ’daki yaraların sarılıp sarılmadığımı Ankara’dan izleme olanağı buldum. Ve Elazığ’ın çok derin sorunları olduğunu biliyorum. İşsizliğin çok yaygın olduğunu biliyorum. Gelir dağılımının çok bozuk olduğunu biliyorum. Ama çok iyi bir milletvekili olduğunu da biliyorum. Gürsel Erol’un bize sözü var. Bir sonraki dönem iki milletvekili CHP’den gelecek inşallah. Ve biz Elazığ’ın sorunlarını burada daha çok sahipleneceğiz, daha güçlü çözeceğiz” ifadelerine yer verdi.

ÖZEL: ELAZIĞ’IN SOSYAL HAYATININ CANLANDIRILMASI LAZIM

İleri süreçteki seçimlerde hedeflerinin Elazığ’dan en az 2 milletvekili çıkarmak olduğunu söyleyen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, “Elazığ’da hedef bu dönem en az iki milletvekili çıkarmak. Gürsel Bey kendisi bu kez ikinci sıradan aday olacak. Birinci sıraya da uygun bir arkadaşımızı oradan mütabakatla aday göstereceğiz ve Elazığ’dan iki milletvekilini çıkaracağımızı düşünüyoruz. Elazığ’ın iki ana sorunu var. Bir tanesi; işsizlik ve genç işsizliği. Bu yüzden de Elazığ’ın gençlerindeki umutsuzluk. En önemli sorunlardan bir tanesi. Bir diğeri de depremin yaralarının yeterince sarılamamış olması. Gençleri Elazığ’da tutacak, hayallerini Elazığ’da kurmalarını sağlayacak, ekonomik olarak da, sosyal olarak da tatmin edilmelerini sağlayacak yatırımların yapılması lazım. Bunun için tabi yüksek katma değer üreten fabrikaların oraya gelmesi lazım. Devletin bunları teşvik etmesi lazım ve Elazığ’ın sosyal hayatının da canlandırılması lazım” diye ifade etti.

ÖZEL: HARPUT’A ÖZEL BİR İLGİ GÖSTERİLMESİ GEREKİYOR

Özgür Özel, “Biz Elazığ’a okul yapacağız diyor belediyelerimiz. Bize yer gösterin diyorlar. Sadece yer göstererek Elazığ’a bir okul kazandırılacak. Burada bir siyasi ayrım, siyasi rekabet diye bir şey olmaz. Ayrıca o yer gösterildiğinde o okul yapıldığında da açılışını da hep beraber yapacağız. Ülke zaten siyasi gerginliklerden, çekişmelerden çok çekti. Bütün milletvekillerinin birlikte katıldığı belki keşke mümkün olsa partilerin liderlerin birlikte katıldığı, okul yaptıran belediye başkanının Elazığ’a geldiği, Elazığ Belediyesi’nde bir kahve içtiği sonra AK Partili ve CHP’li bir belediye başkanının belki aynı araçta kol kola okul açılışına gittiği bir tablodan Elazığ zarar mı görür, fayda mı görür. Böyle bir tablo için elimizi uzatmışız elimizi havada bırakmasınlar. Harput hem iç turizm açısından hem dünyadan turist çekme açısından çok önemli bir merkez olmaya aday. Bu konuda Harput’a özel bir eylem planı yapmak lazım. Hep birlikte Harput’un hem yerli turizm açısından hem uluslararası yabancı turist kazandırması açısından Harput’a özel bir ilgi gösterilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

EMRE: KENTLEŞME AÇISINDAN DAHA ÖRNEK OLABİLECEK BİR YER

CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre ise, “Yatırım yapabilecek hem iş alanı alanında baktığımızda genç nüfusun da yüksek olduğunu düşündüğünüzde fabrikaların açılması, insanların çalışacağı yerlerin açılması gibi yapılacak çok şey olduğunu görüyorum. Hem kent ekonomisini yükseltecek hem de kentleşme açısından daha örnek olabilecek bir yer” dedi.

TAŞDELEN: ELAZIĞ’IN ÇOK GÜZEL SUNUMUNU GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bununla beraber Çankaya’da da Elazığ’ı yaşatıyoruz. Benim dönemimde Çankaya’da iki tane park yaptık. Elazığ’ın adını taşıyan birisi Harput Parkı bizim Çayoluk bölgemizde Harput Parkımızı açtık. Diğeri de Dikmen’de yukarıda Ankara’ya 360 derece gören harika bir noktada Çaydaçıra Parkı. Çaydaçıra Park’ımızda 38 metre Türk bayrağımız var. Çaydaçıra anıtımız var çok güzel. O motifleyen çok güzel bir anıtımız da var. Şimdi pandemi nedeniyle geçen sene yapamadık ama Çaydaçıra Park’ımızda da Ankara’daki Elazığ vakfımızla, Elazığ derneklerimizle orcik günü yapıyoruz orada. Orciklerimizi getiriyoruz. Elazığ’ın orada çok güzel sunumunu gerçekleştiriyoruz” şeklinde ifade etti.

SAVAŞ: GÜRSEL BEY ORADA BİR KARDEŞ DAHA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ANKARA’YA GETİRECEKTİR

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Sayın milletvekilimiz orada şu anda bizim partimiz olarak tek. Biz Elazığlı dostlarımızdan en azından tek gezmesini önlemelerini istiyoruz. Bir kardeş daha yanına vermelerini istiyoruz. Ben eminim ki sayın milletvekilimiz Gürsel Bey orada bir kardeş daha önümüzdeki dönemde Ankara’ya getirecektir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin bulut
Metin bulut - 2 ay Önce

Keşke akp Li milletvekilleride Elazığ diye bi yer olduğunu bilse

bana da lololo yaparsın artıkkkkk
bana da lololo yaparsın artıkkkkk @Metin bulut - 2 ay Önce

Ezberlenen söylemlerden bazıları : cevap veremediği kişiye hemen namkörsünüzzzzzzzzzzz , vatan hayınııı , tevövistt vs. | cehapeeeeeeeee gelse din elden giderrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr su faturalarını tevövistleyyyyyyyy getirir (ankarada boyle olacak dıyolardı hanı oldu mu ? belediyeye girişte güvenlik soruşturması yapılıyor su faturasını niye terörist getirsin nasıll bir iç dünyaya sahipsınız anlamadımkı..kafalar pırıl pırıl tabi ) | yiyecek ekmek bulamazsınız sürünürsünüz her yere heykel yaparlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ( kendilerinin yaptıgı heykellere tek laf etmiyorlar tabi ), eskıden ekmegı karneyle alıyoduk yag ve seker kuyrugu vardııııııııııı ( o donemde savaslar vardı amaaaaaaaaaa ve baska nedenlerı vardı ) | cehapeeeeeeeeeeeenın bu ulkeye bı faydası yookkkkkkkkkk ( cehapenin actıgı yüzlerce fabrikanın cogunu kim kapattı acaba haberi yok tabi ) , eskıden hastanelerde şöyle oldu böyle oldu ( bahsettıgı donemde chp bıle yoktu .. kaldıkı o donemdekı teknolojıyle sımdıkı teknolojı bıle bır degıl ).. ozetle.. yeterki benim tuttuğum takım hep birinci olsun memleket umrmda degil yeterki cehapeeeeeeeee başa gelmesin yoksa mazAllah din elden gider haaaaaaaa.. abi bu kafada olsa insan gerçekten daha ne ister.. oh mis gibi kafa valla

Vekilin vekili gakgo vekil
Vekilin vekili gakgo vekil @Metin bulut - 2 ay Önce

Nankörsüz la size hizmet filan gerekmez yaptıklarıda yıksınlar aç kalasız götüzü gapatacak don bulamıyasız aksaraydan abdullahpaşaya yürüyerek gidip gelesiz çeyrek köfteyi dörde bölüp paylaşasız gazi caddesi yıkıla tur atacak yer bulamıyasız

Zaza
Zaza - 2 ay Önce

Helal olsun

Akp
Akp - 2 ay Önce

Hepsi boş konuşmuştur okumadım bile elazığı haritada göster desen gösteremeyecekler kısacası konuşmak için konuşmuşlar

Maraba Keko
Maraba Keko @Akp - 2 ay Önce

Zülfünün marabası aklına geleni sallıyor

Akp-Elazığ=0
Akp-Elazığ=0 @Akp - 2 ay Önce

AKP Denen tavlacı arkadaş senin işin gücün yokmu saçma sapan yorumlar yazıyorsun. Kan testi yaptırdın mı. Kanı bozuk ahırcı güzeli. Mal olma adam ol adam

Ahmet
Ahmet @Akp - 2 ay Önce

AKP rumuzuyla yorum yapan kişi troldür arkadaşlar. Yediği küfür başına prim alıyor. İstediği kadar sağa sola saldırsın, umursamayın.

Murat
Murat @Akp - 2 ay Önce

Geldinmi yine trol. Yav senin gibi tipler yüzünden akp eriyor. Her Gürsel Erol haberine damlıyor. Para alıyor herhalde tek işi bu. Ama korkunun ecele faydası yok.

SSK
SSK - 2 ay Önce

SSK'yı battırdığı CHP mi Elazığı değerlendiriyor? insanlarin hastahanelerde sefil olduğu günleri halkımız unutmadı. Güldürmeyin adamı!

levent
levent @SSK - 2 ay Önce

salih bey bunlar ezberlemişler işte böyle sürekli aynı nakaratı tekrarlayıp duruyorlar.hayal alemine yasiyor bunlar..muhsin bey yorumunda gerekli cevabi vermis.bunlar anlamazlar.bunların amacı tartışmak fikir beyan etmek degil ideolojik olarak tarihi ve her seyi carpitmak.

sallih
sallih @SSK - 2 ay Önce

Azıcık beynin varsa o dönemle bu dönemdeki SSK borçlarını bir karşılaştır! İşiniz gücünüz papağan gibi SSK'yi batırdı martavalı!!!

Muhsin Bey
Muhsin Bey @SSK - 2 ay Önce

"Hastanelerde sefil olduğu günleri halkımız unutmadı" derken sanırım doksanlı yıllardan bahsediyorsun. Doksanlı yıllarda ülkeyi CHP mi yönetiyordu?

20 Kasım 1991 - 16 Mayıs 1993 yıllarında Başbakan Süleyman Demirel / DYP - SHP koalisyonu.
25 Haziran 1993 - 5 Ekim 1995 yıllarında Başbakan Tansu Çiller / DYP - SHP koalisyonu.
30 Ekim 1995 - 6 Mart 1996 yıllarında Başbakan Tansu Çiller / DYP - CHP koalisyonu.
6 Mart 1996 - 28 Haziran 1996 yıllarında Başbakan Mesut Yılmaz / ANAP - DYP koalisyonu.
28 Haziran 1996 - 30 Haziran 1997 yıllarında Başbakan Necmettin Erbakan / RP - DYP koalisyonu.
30 Haziran 1997 - 11 Ocak 1999 yıllarında Başbakan Mesut Yılmaz / ANAP - DSP-DTP koalisyonu.
28 Mayıs 1999 - 18 Kasım 2002 yıllarında başbakan Bülent Ecevit / DSP - MHP - ANAP koalisyonu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Necmettin Erbakan döneminde SSK'da görevliydi. Savunulan diğer argümanlardan bazıları ise şu şekilde:

Argüman 1: "Şu an istediğim hastanede tedavi oluyorum."
Cevap: Sağlık sigortalı hastalar eskiden öncelikle devlet ve üniversite hastanelerinde, sevk almak koşuluyla da sözleşmeli özel hastanelerde tedavi olabiliyorlardı. Evet, şimdilerde hepsinde değil ama Sosyal Güvenlik Kurumu'yla sözleşme imzalayan özel sağlık kurumlarında tedavi olabiliyorlar.

Argüman 2: "Eskiden hastanelerde rehin kalıyorduk."
Cevap: Evet, hastaneler faturayı ödeyemeyen hastaları artık rehin almıyor. Hastaya senet imzalatılıyor, ödenmezse icra memurları geliyor.

Argüman 3: "Eskiden hastanelerde kuyruk vardı."
Cevap: Telefonla veya internet ile randevular ne kadar sonraya veriliyor?

İyi günler.

Sakar Şakir
Sakar Şakir @SSK - 2 ay Önce

SGK'nın durumu şu an nasıl peki?

Gagko size soruyor
Gagko size soruyor - 2 ay Önce

CHP nin bu güne kadar bir şey yaptığı var mı? Onların yaptığı iş boş hepsi. Seçimden önce balonu iyicene şişirip, seçimden sonra balon patliyor. Elazığ halkı bunu görmesi lazım. Köhne zihniyeti görsünler artık. Onların propaganda uşaklarına itibar etmeyin. Geçmişe bakın ne kadar halkı aldatmışlar göreceksiniz. Hiç bir vaadini bu güne kadar yerine getirmediler. CHP'nin hiç bir hayırlı işe el attı mı bu güne kadar? Aslında CHP'ye oy vermek isteyen kendini aldatıyor. Bu işin şakası yok. CHP Elazığı battırır!

es es es ki ki ki
es es es ki ki ki @Gagko size soruyor - 2 ay Önce

Bu işte çok para var mı? Sigortanız yatıyor mu? Bayram ikramiyesi var mı? Başvuruları nereye yapıyozzz?

Hırsızlar iş başında
Hırsızlar iş başında - 2 ay Önce

Bu CHP bir yerde para kokusunu alırsa oraya yöneliyor. Bir kaç gün önce Elazığ’da Altın, Bakır ve Demir Rezervi bulunduktan sonra Elazığı değerlendirmeye başladılar. Bunların derdi Elazığ değil, bunların gözü bu 10 Milyar Dolarda dır.

Oyun büyük yeğen
Oyun büyük yeğen @Hırsızlar iş başında - 2 ay Önce

İşte büyük oyunu gören bilinçli birisi. Bu bilince erişmek için günlük olarak Omega 3, B Kompleks ve D vitamini takviyeleri mi alıyorsun?


SIRADAKİ HABER

banner103