CHP İl Başkanı Doğdu: “Elazığ esnafımız kara günlerden geçiyor”

CHP Elazığ İl Başkanı Yavuz Doğdu değerlendirmelerde bulundu. Başkan Yavuz değerlendirmesinde, “Kentimizde binlerce çalışan bu dönemde ya işsiz kaldı ya da ücretsiz izinde evlerinde oturmak zorunda kaldı.  Evlerine ekmek götüremeyecek durumdalar” dedi.

CHP İl Başkanı Doğdu: “Elazığ esnafımız kara günlerden geçiyor”

CHP Elazığ İl Başkanı Yavuz Doğdu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

DOĞDU: ESNAFLARIMIZ KİRALARINI DAHİ ÖDEYEMEYECEK DURUMA GELMİŞLERDİR

Elazığlı vatandaşların yaşadıkları ekonomik sıkıntılardan dolayı isyanda olduklarını belirten CHP Elazığ il başkanı Yavuz Doğdu, ”Kentimizde binlerce çalışan bu dönemde ya işsiz kaldı ya da ücretsiz izinde evlerinde oturmak zorunda kaldı.  Evlerine ekmek götüremeyecek durumdalar. 3 aylığına ertelenen borçlarla bir nebze olsun nefes alan vatandaşlarımız, ülkede hiçbir şey normale dönmezken tekrar faiz yüküyle ödeyecekleri kredi ve borçların altında eziliyor. Gelir yok, gider çok. Esnaflarımız kiralarını dahi ödeyemeyecek duruma gelmişlerdir. Kira ödemesi dışında, çalışanların ücretleri, giderleri ve diğer ödeme kalemleri dikkate alındığında esnafın içler acısı hali gün yüzüne çıkıyor. Kentimizde ayda 100’ün üzerinde esnaf kepenk indirmektedir. Pandemi dolayısıyla gelir elde etmekte zorlanan esnaflarımızın giderleri azalmıyor, artıyor.  Esnaf nefes almak için aldığı kredileri ödeyemez duruma gelmiştir. Birçok işletme kısıtlamalar dolayısıyla kapalı durumdadır.  Esnaflarımız bu dönemde işyerlerinin kapalı olmasına rağmen, Sosyal Sigortalar Kurumu’na  olan prim ücreti ödüyorlar, elektrik faturasını yatırıyorlar” diye konuştu.

DOĞDU: ONLARIN YANINDA OLMALIYIZ

 ‘Esnafların bu zor gününde yanında olmamız gerekiyor’ diyen Doğdu, “Kazanç elde etmekte zorlanan, başta kirası olmak üzere giderlerini karşılayamayan ve mağdur olan esnafları rahatlatmak için kullandırılan kredilerin ödemeleri ertelenmeli ve esnaf daha fazla destek verilmelidir. Esnafımız bize aile bireylerimiz kadar yakın insanlar, zor zamanımızda, kötü günümüzde hep yanımızda oldular. Cebimizde para olmasa bile hep işimizi gördüler. Şimdi esnafımız kara gün geçiriyor, sıkıntı içindeler. Sadece kendileri değil, her birinin yanında çalıştırdığı 3,4 kişilik aileleri olduğu düşünüldüğünde on binlerce Elazığlı esnafımız kara günlerden geçiyor. Bizler onların yanında olmalıyız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aa
aa - 4 ay Önce

MaşAllah, karanlık günler chpye ait değil midir? Partinize göre konuşsanız daha iyi olur. pkk yandaşları.

Meva23
Meva23 - 4 ay Önce

Hazineden milyonlarca TL yardım aldınız seçimlerden sonra kaç tane esnafa , eve yardım yaptın bunuda açıkla Başkan , yardım paketin ne? Elazığ il başkanı olarak al eline kolileri gez, ben geldim selamunaleyküm de , bir sıcak çaylarını iç, gönüllerini al, seni görsünler , bir meydana çık , yardımcınla, kadın kollarınla, gençlik kolları ve merkez ilçe başkanınla. Bunlar kim adları ne ? Tak koluna istikamet çok, zafran, rustempaşa, hicret Mah vs sahada olun dürüst olun dürüst Millet tanımıyor sizi .ben bir yeri savunmak için yazmadım bu arada bu açıklamayı bir yerden yararlandığım felan da yok. Ama muhalefet sahada yok.

Meva23
Meva23 - 4 ay Önce

Kaç tane evi ziyaret ettin, hangi esnafı ziyaret ettin, senin il başkanı olarak ismini 10 kişiye sorsan kaç kişi bilir, karşılığın nedir? Sahada yeteri kadar anlatabiliyormusun bunu?Belli bölgeler hariç kafanı dışarı çıkarttın mı?Rızaiye, Yeni mahalle , Abdullahpaşa, kapalı çarşı, kuyumcular esnafı seni tanıyorum? Yapma samimi ol, sahada değilsiniz oradan demeç vermekle olmaz.

Kare
Kare - 4 ay Önce

"aa"ağzına sağlık.Esnaflarin hepsi değil,Kahve,cayocagi, cafe,lokanta, öğrenci servis ileri,kantincilerin ve buralarda kayıt dışı çalışan emekçi insanlarımızın dışındakilerin işi tıkırında.Bunlarda salgindan dolayi negatif etkilenenler oldular.Bir an önce kontrollü açılmalıdır,böyle şom ağızlı, Kara vicdanlı, kararmış suratlara meydan verilmemelidir.

SIRADAKİ HABER

banner103