CHP İl Başkanı Duran Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Avukat Coşkun Çağlar Duran, Karakoçan ve Kovancılar ilçesinde çiftçileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

CHP İl Başkanı Duran Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi

CHP İl Başkanı Avukat Çağlar Duran ve beraberindeki heyet çiftçilerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Borularının patladığı sorununu ileten çiftçiler telefonla CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile görüştüler.

Çiftçilerin yanında olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, süreci zaten takip ettiklerini en kısa zamanda Tarım ve Orman Bakanından randevu alıp sorunları dile getireceğini belirtti.

EROL: TARIM BAKANI İLE GÖRÜŞME SAĞLAYACAĞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bakan bey ile bir randevu talep edip Elazığ’da ki sulamalarla ilgili Tarım Bakanı ile görüşme sağlayacağım. Allah yardımcıları olsun kaynaklar doğru kullanılmadığı ve har vurup harman savrulduğu ve yapılan işlerin de sağlıklı olmamasının sonucu hep vatandaşlar çekiyor. Ama hiç merak etmeyin inşallah bizim iktidarımızda bu işlerle ilgili her yerde netimler olacak. Yapılan işler eksik yapılmışsa düzeltilerek doğru yapılacak.” dedi.

Çiftçi Halis Kaya ise “5 gün içerisinde bir sonuç alamazsak biz bittik sayılır. Elazığ Valisi Devlet Su İşleri Müdürüyle beraber buradaki arızanın giderilmesi için çalışanları yönlendirirse bizim sıkıntımız daha erken giderilir. Çünkü bu şirket batmış buranın ödeneği yok şirketin de parası yok bunlar sağdan soldan para bulup boruları alıp buraya getirene kadar bir hafta geçer. Eğer DSİ personelleri buraya el atarsa biz eminiz ki burası bir hafta içerisinde tamamlanır. Ama DSİ buraya bir el atmazsa bütün ekinler kurur ve 7 bin hektar alan telef olur.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109