CHP İl Başkanlığı Tuğçe Kazaz Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

CHP İl Başkanı ve parti üyeleri Youtube'ta yayımlanan ve sosyal medyada büyük tepki toplayan videosunda Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP İl Başkanlığı Tuğçe Kazaz Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Tuğçe Kazaz’ın Youtube’ta yayımladığı bir videoda, “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” sözü yargıya taşındı.

CHP İl Başkanı ve parti üyeleri, Tuğçe Kazaz hakkında, “5816 sayılı kanuna muhalefet, halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla bugün Elazığ Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

KAPLAN: AHLAKI BU ÜLKEYE EN İYİ ŞEKİLDE YERLEŞTİREN BİR LİDERDİR

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, “Bugün CHP olarak adliyenin önünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, ilk genel Başkanımıza hakaret eden, halkı kin ve nefrete teşvik eden Tuğçe Kazaz isimli bir şahısın vatandaşlarımızın huzurunu bozacak şekilde insanları kin ve nefrete teşvik edecek şekilde, milyonların gözü önünde TuKa TV isimli bir YouTube kanalında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmiştir. Bu nedenle bizde örgüt olarak, şahıs olarak Türkiye genelinde CHP İl Başkanı olarak ben, merkez ilçe başkanımız ve diğer arkadaşlarımızla birlikte Avukat Bülent bey ile beraber biz suç duyurusunda bulunmak üzere adliyenin önünde bulunuyoruz. Buradaki söz konusu olay Mustafa Kemal Atatürk’ün milleti ahlaksızlığa teşvik ettiği gerekçesi ile bir söylemde bulunmuştur. Oysa Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, bir ulus kurmuş, din ve devlet işlerini birbirinden ayırmış, ahlakı bu ülkeye en iyi şekilde yerleştiren bir liderdir. Tuğçe hanımı kınıyoruz. Bundan sonraki olayı Cumhuriyet Savcılığına ve hakimliğe bırakıyoruz. İnşallah ceza alır ve cezasını çeker” dedi.

DÜZTAŞ: ANAYASAL KAPSAMINDA BİR SUÇ TEŞKİL ETMEKTEDİR

CHP İl Başkan Adayı Avukat Bülent Seçkin Düztaş, “Bugün burada toplanmamızın amacı manken bir arkadaşın, Tuğçe Kazaz’ın Atatürk hakkında hem onun manevi şahsiyetine hakaret etmesi hem de topluma kin ve nefret tohumları ekmesi nedeniyle açıklamada ve suç duyurusunda bulunmak üzere toplandık. Burada geçen ifadeler bu bayanın kullandığı ifadelerin düşünce özgürlüğüne girdiği kapsamında bir anlayış olmasın sakın. Çünkü burada çok açıkça Mustafa Kemal Atatürk için ahlaksızlığı getirdi. Ahlak vardı ahlaksızlığı getirdi. Din vardı dinsizliği getirdi gibi çok aşağılayıcı, toplumu rencide edici ifadeler vardır. Bu hem Atatürk’ü koruma kanunu kapsamında hem de anayasal kapsamında bir suç teşkil etmektedir. Bizde hem CHP’li üyeler olarak hem de vatandaşlık görevimizi yerine getirmek adına burada toplandık. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bundan sonrası yargının görevidir. Yargının da gerekli incelemeyi yaparak kendisi hakkında doğru kararı vereceği kanaatindeyiz” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 9 ay Önce

Sizin nereniz Atatürk cü?Gidin önce Tunceli de Seyit Rıza heykelini kaldırın. Bizzat başkanınız kendi ağzıyla her konuşmasında Türkiye halkları diyor. Elazığ da partiyi bir avuç azınlığın partisi haline getirdiniz. İki mahalle nin dışında bir tane üyeniz yok.Sizi eleştiren Herkese faşist diyorsunuz esas faşist sizsiniz

ADALET
ADALET - 9 ay Önce

SİZ YILLARDIR BU MİLLETE HAKARET EDİYORSUNUZ. SİZİ NAPMALI? TERÖRİSTLER

SIRADAKİ HABER

banner7