CHP Milletvekili Özcan, Elazığ'da

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, anayasa değişikliği kapsamında Elazığ’a geldi.

CHP Milletvekili Özcan, Elazığ'da

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması kapsamında, vatandaşların neden ‘Hayır’ demesi gerektiğini bir kez daha anlatmak için Nevşehir Milletvekili Adayı Fahri Etik, İstanbul Milletvekili Adayı Kazım Bilgen, Ankara CHP Milletvekili Şenal Sarıhan ile birlikte Elazığ’a geldi.

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan yaptığı konuşmada, Milletvekili Özcan’ın Elâzığ’daki ‘Hayır’ oylarının daha da yükselmesi için katkıda bulunmaya geldiğini söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan ise Elazığ Havalimanında yaptığı açıklamada, 16 Nisan’daki halk oylamasının bir iktidar değişikliği olmadığını vurgulayarak, “Bu tamamen bir rejim değişikliği ile alakalıdır. Bu 18 madde tek tek okunabilse ve bu maddeler insanlarımıza tek tek anlatılabilse eminim ki yüzde 10 evet çıkmaz. Hemşerilerimizin önemli bir kısmı bunu iktidar değişikliği olarak değerlendiriyor. Toplum için, ülkemiz için en doğru yol tek kelime ile ‘Hayır’dır” dedi.

Özcan, ‘Hayır’ oyunun ülkemize özgürlüğü, barışı, huzuru, ekonomide istikrarı getireceğini belirterek, “‘Hayır’ kelimesi bütün sorunlarımızı halledecek. İnsanlar baksınlar, anayasanın 18 maddesinde çocukları ile ilgili, gelecekleri ile ilgili, eğitimleri ile ilgili, ekonomiyle ilgili, terörle ilgili, gençlerimizin işsizliği ile ilgili tek bir madde bulamazlar” diye konuştu.

Özcan, Halkın kullanacağı oy ‘Hayır’ olursa, “17 Nisan’a uyanıldığında demokrasininin, özgürlüğün güneşi doğacaktır.” diyerek, “Kardeşlik tesis edecektir. Anayasa zaten toplumsal uzlaşma metni değil midir? Anayasa metni bütün siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin, sendikaların, toplumun her katmanıyla birlikte hazırlanmış bir metin olmalıdır.  Bizim toplumsal barışa ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103