CHP’nin Ekonomik Önerileri

CHP, Türkiye’nin içinden geçtiği ekonomik krizi değerlendirmek ve çözüm için ortak akıl oluşturmak amacıyla Elazığ ve Tunceli bölgesine görevlendirdiği İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, çalışmalarını tamamladı. Aydoğan yaptıkları görüşmelerin rapor haline getirilerek, hükümete de iletileceğini kaydetti.

CHP’nin Ekonomik Önerileri

Türkiye’nin içinden geçtiği ekonomik krizi değerlendirmek üzere CHP Genel Merkezi tarafından Elazığ ve Tunceli’ye görevlendirilen İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, çalışmalarını tamamladı.

Aydoğan, İl Başkanı Zeki Kaplan ile birlikte Elazığ temasları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

“KARDEŞLİK İÇERİSİNDE YURDUMUZU MUHAFAZA EDERİZ”

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, “Hem iktidara yardımcı olmak amacıyla, hem vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla iktidarında düşüncelerimizi alarak ve ülkenin bu sorunlarının çözümü noktasında faydalanabilmesi için çözümler üretiyoruz. Umarım iktidarda bu çözümleri dikkate alır ve hayata geçirme hususunda dikkat eder. Vatandaşlarımız bir an önce bu ekonomik saldırı ve dar boğazdan kurtulurlar. Ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yurdumuzu muhafaza ederiz, ekonomimizi düzeltiriz. Çözülmeyecek hiçbir sorunumu yok. Elazığ halkının bir an önce bu ekonomik dar boğazın atlatılmasına arzu ettiğimiz gibi Türkiye genelinde de bu sorunların bir an önce atlatılmasını uluslararası düzeyde ülkemizin komşularıyla ilişkilerinin düzeltilmesini ihracat ürünlerimizin arttırılmasını, kapanan fabrikalarımızın açılmasını, enflasyonun düşürülesinin hususunda çiftçinin, köylünün durumunun düzeltilmesi bağlamında, aynı zamanda bankalarımızın, işverenlerimizin üzerindeki yükün azaltılması hususunda projelerimiz var, programlarımız var” ifadelerini kullandı.

“BİRÇOK KONUYU BAŞLIKLAR ALTINDA HALKIMIZLA PAYLAŞTIK”

Elazığ ve Tunceli’de birçok kesimle görüşme yaptıklarını ifade eden CHP İstanbul milletvekili Turan Aydoğan, “Biz ekonominin çıkışının hukuksuz olamayacağını, hukuk devletinin ve demokrasinin olmazsa olmaz olduğunu düzgün bir ekonominin sağlanması için kamu kadrolarına liyakatın esas alınması gerektiğini, merkez bankasının bağımsız hale getirilmesi gerektiğini, sıcak para yönetiminin farklı yöntemlerle, popülist yöntemlerle değil de daha çok katma değeri yüksek ürünleri üretebilecek teknolojisi yüksek yatırımları yapmak yoluyla üretime yönelmesi gerektiğini, üretim ekonomisini esas alması gerektiğini harcamaların Sayıştay denetimine sıkı sıkıya bağlanması gerektiğini özellikle dolara endeksli, dövize endeksli yapılmış olan sözleşmelerin revize edilmesi gerektiğini, hala bu şekilde ödemelerin, bu şekilde sözleşmelere taraf olarak devletin tutulmasının doğru olmadığını, bunun olağanüstü maliyetleri olduğunu vergi adaletinin sağlanması gerektiğini birçok konuyu başlıklar altında halkımızla paylaştık” şeklinde konuştu.

“BU ÜLKENİN ÇIKARLARINI SAVUNUYORUZ”

Yaptığı görüşmeler sonrasında ortaya çıkan ana noktayı da anlatan Aydoğan, “Bu ülke bizim vatanımız. Başka vatanımız yok. Vatanımızdaki her türlü çıkışın altına gövdemizi koyacak kadar hararetle bu ülkenin çıkarlarını savunuyoruz. Yeri geldiğinde dış politikadaki her türlü eksik, aksak yanlış popülist söyleme rağmen, asıl olan milletimizin ulusal çıkarları esas alınması gereken dış politika tercihleri yapılmamış olmasına rağmen dönem dönem bu hamaseti içerisine yerleştirilen doğruları da gerektiğinde sahiplenebileceğimizi; mesela Amerika Birleşik Devletlerinin asla Türkiye’yi rencide eder bir dış politikayı önümüze koyamayacağını, buna ilişkin iktidarın çıkışına da çoğu zaman destek verdiğimiz gibi destek vereceğimizi yani ülkemizin şahsiyetli bir ekonomik yapıya, şahsiyetli bir dış politikaya, şahsiyetli bir hukuk sistemine, şahsiyetli bir üretim alanına sahip olması için bütün önerilerimizle sahada olduğumuzu halkımızla bunları paylaşmak durumunda olduğumuzu anlattık” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7