Çiftçiye Makina Ekipman Dağıtımı Yapıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, küçük ve büyükbaş hayvan besicilerine makina ekipman desteği sağladı.

Çiftçiye Makina Ekipman Dağıtımı Yapıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, küçük ve büyükbaş hayvan besicilerine,  2 milyon liralık kaynakla alınan kırkım makinası, koyun banyoloğu, süt sağım makinaları ve soğutucu tankı dağıttı.

KARAHAN: 2 MİLYON LİRALIK BİR KAYNAKLA ÜRETİCİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ

Dağıtım töreninde konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ’ın tarım ve hayvancılık alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bu potansiyelin artması için gerekli desteklerin sağlandığını söyleyerek, “Bizler bu kapasiteyi ve potansiyeli daha da geliştirmek, günümüz teknolojisine uydurmak ve insanlarımızın ürettiği üründen daha fazla kazanç sağlamak için bütün paydaş kurumlarımızla beraber gayret içerisindeyiz. İşte bugün o gayretin bir sonucu olarak Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından %75 hibeli olarak desteklenen Koyun ve Keçi Birliğimiz Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliğimiz, Ziraat Odamız, Süt Üreticileri Birliğimiz ile iş birliği içinde üreticilerimizin kullanımına sunmak üzere özellikle küçükbaş yetiştiriciliğinde kırkım makinaları, banyoluğu. Yine büyükbaş hayvancılığı içinde süt sağım makinaları ve soğuk zincir içinde kullanılacak olan soğutucu tankları yaklaşık 2 milyon liralık bir kaynakla üreticilerimizin hizmetine sunuyoruz. Sayın bakanımız başta olmak üzere özellikle bu projelerin ilimize kazandırılmasında büyük emeği geçen kıymetli hemşehrimiz, Bakan Yardımcımız Sayın Hadi Tunç beye üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

TURAN: ÜRETİCİLERİMİZE BİR NEBZEDE OLSA KATKI SAĞLARSAK NE MUTLU BİZLERE

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ümit Fırat Turan ise, yaşanılan süreçte tarım ve hayvancılığın öneminin daha da iyi anlaşıldığını belirterek, destek için teşekkürlerini ileterek, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın hibesi ile üreticilerimize kazandırılan kırkım makinası, koyun banyoloğu, süt sağım makinaları ve soğutucu tanklarının dağıtım törenindeyiz. Tarım Bakanlığımız tarafından gönderilen hibenin amacına uygun olarak kullanılacağına dair hiçbir şüphemiz yoktur. Bu vesile ile vefakar, cefakar, alın teri ile üretim yapan üreticilerimize bir nebzede olsa katkı sağlarsak ne mutlu bizlere. Bu zor günlerde çiftçinin ve üreticinin kıymetinin daha iyi anlaşıldığı bir dönemde üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz” diye kaydetti.  

ABBASOĞLU: CİDDİ KATKILAR SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Vali Yardımcısı Abdülkerem Abbasoğlu da, ciddi kaynaklar sağlanarak, alınan ekipmanların üretimin artmasına önemli katkı sağlayacağını söyleyerek, “Bugün Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından çiftçilerimizin üretimini kolaylaştıracak ve hayvancılığın gelişmesi noktasında ciddi katkılar sağlayacak ciddi bir kaynakla alınmış makinalarla burada hep beraberiz. Bu makinalarımızla beraber Elâzığ ilimizde özellikle küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık noktasında süt üretim noktasında çok ciddi manada ilerleme kaydedeceğiz. Sütlerimizin sağımla beraber, tanklarla beraber ciddi manada üretimine ve steril bir noktada bulunmasında ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Ben bu projede emeği geçen başta Tarım ve Orman Bakanımız olmak üzere hemşehrimiz, Bakan yardımcımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf dincal
Yusuf dincal - 8 ay Önce

Damızlık koyun keçi birlik başkanı mahmut sezerdir yanlış yazılmış

Kültürhan
Kültürhan - 8 ay Önce

Bazı kurumlar iyi kötü bir şeyler yapıyor da Kültür Turizm İl Müdürlüğünün bu memlekette ne iş yaptığını bilen var mı?

SIRADAKİ HABER

banner103