CNN Türk Canlı Yayınında Elazığ Konuşuldu

CNN Türk’te yayınlanan “Tarafsız Bölge” programının konukları iki Elazığlı profesör oldu. Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ve Kulak Burun Boğan Uzmanı Prof. Dr. Dilaver Özturan koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundular. Prof. Dr. Dilaver Özturan, “Elazığ’ı düşünsenize. Bir yandan depremi var bir yandan koronası var. Evde kalamıyor çünkü deprem var” dedi.

CNN Türk Canlı Yayınında Elazığ Konuşuldu

CNN Türk’te yayınlanan ve Ahmet Hakan’ın hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge” programının canlı yayın konukları iki Elazığlı profesör oldu.

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Elazığlı hemşerimiz Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ve Kulak Burun Boğan Uzmanı Elazığlı hemşerimiz Prof. Dr. Dilaver Özturan canlı yayında koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundular.

Programda vatandaşlara evde kalın çağrısı da sık sık yapıldı. Prof. Dr. Dilaver Özturan, canlı yayında Elazığ’a değindi.

PROF. DR. ÖZTURAN: ELAZIĞ’I DÜŞÜNSENİZE BİR YANDA DEPREM VAR BİR YANDA VİRÜS VAR

Elazığ’ın hem depremle hem de virüsle mücadele ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Özturan, “Şükretmeyi öğrenemedik halen. Mehmet Hoca da ben de Elazığlıyız. Elazığ’ı düşünsenize. Bir yandan depremi var bir yandan koronası var. Evde kalamıyor çünkü deprem var. Kaldı ki 100 bin insan şuanda zaten konutsuz. İnsanlar ya annesinde yada akrabalarının yanında oturuyorlar. Bir yandan da korona var. Bu kadar ciddi tedbir alırken, burada bir eli yağda bir eli balda olan insanlar halen biz evde kalıyoruz biz ne yapacağız, çok sıkıldık deme hakkı olmamalı. Gerçekten bunu biraz empati kurmak gerekiyor. Ne yapıyoruz? Ekmeği olamayan var. Sıkıldım çıkıp dolaşım geleyim diyor. Çıkma. Çıkarsan işin çehresi değişecek. Bırak çıkmayı evine gündelikçi bile alma diyoruz. Bu kadar basit bir şeyi bile anlatmayı zorlanırken bir yandan da mucize bekliyoruz” dedi.

Programın sonunda Ahmet Hakan, iki Elazığlı hoca diyerek Prof. Dr. Ceyhan ve Prof. Dr. Özturan’a teşekkür etti.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 10 ay Önce

Elazığ her zaman kaliteli insanların kaynağı olmuştur,her zaman iftihar ediyoruz ,gurur duyuyoruz...

Taner  yardimci
Taner yardimci - 10 ay Önce

Bende elazigliyim bende calisıyorum ne içeri girebiliyoruz ne disari cıka biliyoruz

SIRADAKİ HABER

banner7