Coşkunun Bu Defaki Adresi Kültür Mahallesi’ydi

Kültür Mahallesi coştu, coşturdu. Sahur halaylarını en güzel şekilde yansıtan Kültür Mahallesi’ndeki coşku görülmeye değer manzaralar oluşturdu. İşte kaçıranlar için o görüntülerden esintiler…

Coşkunun Bu Defaki Adresi Kültür Mahallesi’ydi

Coşkuyu doruk noktasına kadar yaşadılar ve yaşattılar.

Kanal Fırat ekranlarının vazgeçilmez programlarından olan Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu Son Baskı programının ramazan ayı klasiği haline gelen Sahur halaylarının bu defaki durağı şehrin en köklü mahallelerinden olan Kültür Mahallesi’ydi.

Çocuğu, genci, yaşlısı tüm mahalle sakini, sahur halayı için toplandılar..

BİTER: YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter, “Ramazan ayı çok güzel geçiyor. Güzel bir kardeşlik içerisinde geçiyor. Ben ilk defa böyle bir coşku ile karşılaşıyorum. Birlikte, beraberlik, kardeşlik içinde geçiyor. Bu da benim muhtarlığımın ilk ramazan programı oldu. Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Ramazan dolayısıyla bu yardıma muhtaç insanlar var. Onlara destek olmak için büyük bir mücadele içindeyim. Onlara yardım etmek için bir çaba sarf ediyorum. Allah’ın izni ile onların hepsine el uzatacağım, mücadele edeceğim Allah’ın izniyle. Mahallemde hiçbir şey yok. Şu gençlerin oyun oynayacağı bir semt sahamız yok. Bir kadın spor yaşam merkezimiz yok. Karaçalı çeşmemiz yok. Birkaç tane var onlarda bozuk. Yapmamız gereken çok şeyler var. Zaten projemizde vardı 5-6 tane. Allah’ın izni ile bu 5 yıl içerisinde omları gerçekleştireceğiz. En önemlisi taziye evimiz yok. Yapacak çok işimiz var” diye kaydetti.

Konumaların ardından işte o vazgeçilmez, davul ve klarnetin sesi ve halaylar.

Coşku öyle bir yaşandı ki, 7’den 70’e herkes halayda yer aldı.

Coşku Kültür Mahallesi’ndeydi.. O coşkunun sesi, her mekana Kanal Fırat ekranlarından yansıdı. 

Ve veda zamanıydı.. Veda da çift telliyle yapıldı..

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7