Covid-19 Artınca, Elazığ’da Herkes Maske Takmaya Başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da Korona virüs (Covid-19) vakalarının artması ile birlikte daha önce çok dikkat edilmeyen maske kullanımına vatandaşlar dikkat etmeye başladı.

Covid-19 Artınca, Elazığ’da Herkes Maske Takmaya Başladı

Yeni normalleşme süreci, bayram, düğün gibi etkinlikler nedeniyle Covid-19 vakalarında ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da son haftalarda artış yaşandı.

Maske takmanın zorunlu olmasına rağmen bir çok kişi geçmişte buna dikkat etmezken, vaka sayısının artmasıyla birlikte durum değişti.

Kentte yapılan uyarılar ve vakaların artışıyla birlikte şehir merkezi başta olmak üzere bir çok alanda vatandaşlar maske takmaya başladı.

Kentin en yoğun caddesi Gazi’de de vatandaşların hemen hemen hepsinin maske taktığı, gözlemlendi.

SATICI: KEŞKE MASKE TAKMAYA 3 AY ÖNCEDE BAŞLASALARDI

Sürekli maske taktığını belirten vatandaşlardan İbrahim Satıcı, “Keşke maske takmaya 3 ay öncede başlasalardı. Herkes taksa daha güzel olurdu. Zor bir şey değil. Gayet kolay. Maske, mesafe ve temizlik kuralı var. Hükumetimizde bunu istiyor. Bizde bunu istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz. Kendimi koruyorum, maskemi takıyorum, hijyen yapıyorum. Elazığ’da vaka sayısı çok yükseldiği için vatandaş artık korkmaya başladı ve haliyle maske takmaya başladı. Kurallara uyacağız, herkesin maske takması lazım. Takmayanları da vatandaş olarak bizim uyarmamız lazım. Zor bir şey değil, çok basit” dedi.

ULUS: HERKESİN UYMASINI İSTİYORUZ

Çoğu vatandaşın maske taktığını anımsatan vatandaşlardan Fatma Ulus ise, “Ama virüs sayısı çoğaldığına göre demek ki bazıları takmıyor. Ama maske zorunlu. Mesafe ve hijyen önemli. Herkesin uymasını istiyoruz. Maskemizi takıyoruz, tedbirimizi alıyoruz, ellerimizi dezenfekte ediyoruz. Eve gidince de ellerimizi yıkıyoruz ve elbiselerimizi havalandırıyoruz” diye konuştu.

KIZILKAYA: VAKALARIN ARTMASI BÜYÜK ETKİSİ VAR

Herkesin maske takması gerektiğini vurgulayan Ömer Kızılkaya da, “Maske takmamız lazım, bunu tüm vatandaşların yapması lazım. Aslında almamız gereken çok basit bir tedbir. Sosyal mesafeye uymak ve maskemizi takmak. Bunlar çok basit tedbirler ve önlemin birinci kuralı. İnşallah tüm vatandaşlar buna uyar. Şu anda gördüğüm kadarıyla vatandaşlarımız kurallara uyamaya çalışıyorlar. Tabi bunda vakaların artması büyük etkisi var. Vatandaşlar maskesini takmaya başlamış, inşallah böylede devam eder” ifadelerini kullandı.

Kurallara uyduğunu dile getiren Eren Niti, vaka sayısının artmasıyla herkesin korkmaya başladığına değinerek, kendisinin de tedbir amaçlı ve çevresindekileri korumak için maskesini taktığını kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet özel
Mehmet özel - 2 yıl Önce

Kınayı yaksınlar şimdi ....

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 yıl Önce

Keşke şu bez maskelerin hicbir koruyuculuğu olmadığınıda öğrenseler

Sağlıkçı
Sağlıkçı @Sağlıkçı - 2 yıl Önce

Hastalık damlacıkla yayılıyor.Maske ağızda yokken bin damlacık dışarı çıkıyorsa, maske ağızdayken 500 tane çıkıyor.Karşı tarafta da maske olduğu için oran dahada düşüyor.Hastalığın bulaşması için belli sayının üzerinde damlacık veya mikrop gerekir.Az sayıda damlacıkla karşı taraf kovid olmaz.Az sayıda damlacık hasta etmiş olsaydı bir yere dokunurken bile hasta olurdun.

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Birde şu sosyal mesafe denen olaya birşeyler diyelim.Herkes ,çapı bir metre olan bir dairenin içindeymiş gibi dört yönden gelenle ara bırakması demekki bunun mümkünatinin olmayacağı aşikar iken, buna uyulmadığını dillendirmek yanlış olur.Hayatin gerçeğine aykırı.Bunun için en az şehrin her sokağının,caddesinin 50 m.eninde kaldirimlarla donatılmış olması lazımdır ki,değil Elazigımizda,ülkemizde böyle bir altyapı yok.Ne dersiniz?

Maskeli süvari
Maskeli süvari - 2 yıl Önce

Elbette sokakta maske takmak önemli ama sadece sokakta takip, kapalı ortamlarda sosyal mesafeye uymamak maskesiz sokağa çıkmak kadar yanlış bir davranış. Lütfen

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Demekki hakaretle,yasak koymakla,zorla,cezayla bu işler biryerlere varmıyor.Geriye ne kalıyor;İşin ehemmiyetini izah edip kenara çekilmek.Gerisi insanın sagduyusuna kalıyor.Gödünüzmü işin şuuruna varan Aziz şehrin,aziz insanları, neredeyse tamamının ben şahsen maske taktığını görüyorum.Korudugunu bilemem ama kişiye takdir olunani da kimse engelleyemez.Cenab-ı Hak ,Hafız ismi şerifi ile milletimizi,ummetimizi hıfzeyleye.Yalvariyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109