Cuma Namazı Kılınacak Mı?

İçişleri Bakanlığının, koronavirüs ile mücadelede "Kısmi Kapanma" sürecine ilişkin bakanlığın internet sitesinden yayımlanan sıkça sorulan sorulara yanıt getirildi.

Cuma Namazı Kılınacak Mı?

Kısmi Kapanma sürecinde Cuma Namazına giden vatandaşların muaf tutulucağı açıklandı.

“CUMA NAMAZI MUAFİYETİ GETİRİLDİ”

"Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 23 Nisan 2021 cuma günü vatandaşlarımız cuma namazı için camilere gidebilecekler mi?" sorusunun yanıtında ise bakanlığın daha önceki açıklamalarında, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının cuma günlerine denk gelmesi halinde vatandaşların araç kullanmaksızın kendilerine en yakın camiye cuma namazı için gidip gelebileceklerinin belirtildiği anımsatıldı.

Yanıtta, 22 Nisan perşembe 19.00'da başlayıp, 26 Nisan pazartesi 05.00'te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kalan 23 Nisan 2021'de vatandaşların araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye cuma namazı için gidebilecekleri bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Huzeyfe
Huzeyfe - 3 hafta Önce

Şimdi Allah için konuşalım,Halkın ibadetinin devletle ne ilişkisi var.Peki bu ülkede yaşayan hristiyan,Musevi,putperestin,atesperestinayinine karışabiliyor mu? Hayır.Oyleyse bu diyanet; müslümanları kontrol altında tutmak,müsaade ettiği kadar da ibadet etmek,veya etmemek hakkını nasıl kendinde görüyor.Bir onurlu siyaset ci kalksın izah etsin veya yalan desin.

SIRADAKİ HABER

banner103