Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sevgisiyle Dikkat Çeken Rabia Nine, O Anları Anlattı

Elazığ'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yöresel şivesi ile kollarını açıp "Ömrümden ömrüne koya" diyerek sevgi gösterisinde bulunan Rabia nine, yaşadığı o heyecanı ve anları anlattı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sevgisiyle Dikkat Çeken Rabia Nine, O Anları Anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Elazığ'ın Yazıkonak beldesinde depremin 1. yıl dönümünde düzenlenen anma ve deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı. Tören sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki heyetle yeni yapılan konutları gezerek inceledi.

Evlerine yerleşen vatandaşlarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 4 çocuk annesi 14 torun sahibi Rabia İpek, yöresel şivesi ile kollarını açıp "Ömrümden ömrüne koya" diyerek sevgi gösterisinde bulundu.

O anlar sosyal medyada çok sayıda beğeni aldı. 76 yaşındaki Rabia İpek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşılaşmasını anlatarak, "Tayyip’i görünce heyecanlandım, yüreğim fenalaştı, konuşamadım.

Şaşırdım ve ona, gel yanıma öpeyim seni dedim. Allah, başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

Kızına misafirliğe gelip balkonunda cumhurbaşkanını beklediğini anımsatan Rabia nine, “Allah, hain adama fırsat vermesin ve Tayyip’in de işi rast gelsin, ayağı taşa değmesin, ömrü uzun olsun, kesesi dolu olsun.

Tayyip’i görünce heyecanlandım, yüreğim fenalaştı, konuşamadım. Tayyip’i görünce şaşırdım ve ona gel yanıma öpeyim seni dedim. Allah, başımızdan eksik etmesin, benim sesimi de ona götürüp verin" dedi.

Depremde kızının evinin ağır hasar gördüğünü kura da oturdukları evin kızına çıktığına da değinen Rabia nine, çocuklarının ağız tadı ve can sağlığı ile oturmasını temenni etti.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazigli
Elazigli - 5 ay Önce

Teyze Allah senin gibi dusunenlerin sayisini cogaltsin bu sehir cokkkk nankörlesti eskiden belediye baskaninin adini bilmeyenler simdi cumhurbaskanin yilda 10 defa ziyaret ettigi bakanlarin 45 gun bu sehirde evlat gibi calistigini gorup nankorluk ediyorlar . Allah bunlara iman versin .yillarca van lilar tokilere laf etti biz pkk kopekleri dedik ulke olarak . Simdi batidakilr bize nankör diyor .sahi ne zman bu kadar nankor oldu bu sehir ? Bir çöp 15 gunde kaldirilsin bari diye muhtara yalvaran millet simdi bu hzimetelre nankorluk yapiyor .yazik bu sehre nerde milliyetcigi ?

Doruk
Doruk @Elazigli - 5 ay Önce

Aynen dostum. Eskiden ekmeğe karneyle giderdik. Yağ ve tüp kuyruğu vardı. Güvercin ile haberleşiyorduk. İncir yaprağıyla kapanıyorduk. Okla avlanıyorduk. Bir yerden bir yere kızaklarla gidiyorduk. Araba, otobüs, tren yoktu. Hastanelerde tomografi yerine fotokopo makinesi vardı. Öte yandan, Gılıjdar SSG'yı batırdı. Şu an hastanelerde sıra beklemiyoruz, yollar iyi.

SIRADAKİ HABER

banner103