Cumhurbaşkanı Erdoğan, Açıklamasında Elazığ'a Geniş Yer Ayırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada; Elazığ’a geniş yer ayırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elazığ'da inşa ettiğimiz 20 bin konutun kalanını da yaza kadar bitireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Açıklamasında Elazığ'a Geniş Yer Ayırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke ve dünya gündeminin konuşulduğu kabine toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Külliye’de gerçekleştirilen toplantıyı, Millet Haber Ajansı adına televizyonlarımız Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık da takip etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basın açıklamasında Elazığ’a geniş yer ayırdı.

“KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ’NÜ HİZMETE AÇTIK”

Konuşmasına Kömürhan Köprüsü’nün açılışıyla başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yılın 2. günü Fırat Nehri üzerinde inşa ettiğimiz Kömürhan Köprüsü ve bağlantı yolunu hizmete açtık. Bu eser ülkemizin doğu-batı ve kuzey-güney ulaşım ağının en önemli noktalarından biridir” dedi.

“20 BİN KONUTUN KALANINI DA YAZA KADAR BİTİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra 25 Ocak’taki Elazığ ziyaretine değindi. Deprem konutlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “25 Ocak'ta Elazığ'a gittik. Toplamda 8 bin konutun anahtarını hak sahiplerine verdik. Elazığ'da inşa ettiğimiz 20 bin konutun kalanını da yaza kadar bitireceğiz. Bu tür projelerde sadece konut yapmıyoruz. Okulu, camisi, çarşısı ve yeşil alanlarıyla adeta yepyeni şehirler inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLDU”

Konutların hayırlı olmasını temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elazığ'da köy konutları yöre halkının ihtiyaçlarını karşılayacak planlama ve projesiyle örnek bir çalışma oldu. Bir kez daha bu konutların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZE HİZMET VERİLECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında Elazığ’da açılışını yaptığı İpek Yolu Uluslararası Çocuk Ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ne de değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elazığ ziyaretimizde Avrupa'nın en büyük çocuk ve gençlik merkezinin resmi açılışını da yaptık. Yazılım, kodlama, tarım, binicilik, okçuluk sporlarına kadar gençlerimize hizmet verilecek” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Köy konutu
Köy konutu - 3 ay Önce

cumhurbaşkanı na nasıl anlattılarsa artık. Ben memnun olan görmedim,kendimizde dahil

Elazığlı ya cevap
Elazığlı ya cevap @Köy konutu - 3 ay Önce

Yıllardır alınan özel iletişim vergisi bu tarz afetlerde vatandaşa yardım barınma gibi gibi ev gibi ihtiyaçlar içindir. Var olan ev yıkılıp yapılması için otelde kalmak için değildir. Bu bir ikincisi 450000 TL dediğin müteahhit lerin sahtekarlığı ben de bahçede ev yaptım 2+1 bana maaliyeti 50000 TL oldu 60 M2 bağ evi hadi 120 M2 yap 110000 TL olsun hesap ortada range Rover Mercedes araçlarla gezen doyumsuz müteahhit ler kendini bilmez vekiller ve bürokratlar yüzünden insanlar memnun gibi gösterildi hani reis gelmeden önce ortalıkta boy boy dolanan mahşer 4 lüsü nerede gördünüz mü

Elazigli
Elazigli @Köy konutu - 3 ay Önce

Nankorler haric adam olanlar vefa bilenelr memnus ben cokkkk begendim konutlari .ayni metre saireyi mutahit peşin paraya 450 bine veriyor en azindan biz 20 yilda bir tv parasina ev sahibi olacagiz odmeelrr 2 yil sonra baslayacak Allah ķör eder biraz kiymet bilin .mutahite 450 verince eviniz altindanmi yapilacakti?

kulhakkı23
kulhakkı23 - 3 ay Önce

Depremden önce kredi çekip ev aldim. Evim yıkıldı. Ağır hasar aldı. Daskımı halen ödemediler bahane ürettiler mahkemeye verdik.kredinin günü geçti. ne yapacağımı bilmiyorum intiharın eziğindeyim.

Reiz
Reiz @kulhakkı23 - 3 ay Önce

Allah yardımcın olsun yaşadığın ağır şey ama hiçbişey geçici dünya için deymez kardeş

...
... - 3 ay Önce

Açıklamalarında Elazığ'a geniş yer verse ne olacak Elazığ'a tepeden baktı gitti Yazıkonak'ı Elazığ ın merkezi yaptı toz pembe bir tablo oluşturdu. kimse yemedi.

SIRADAKİ HABER

banner103