Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili Vekillere Bağış Talimatı Verdi

AK Parti Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ziraat bankasında Kızılay üzerinden hesap açtık. Milletvekili arkadaşlarımızdan da bin liradan az olmamak üzere bağış talep ettik" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  AK Partili Vekillere Bağış Talimatı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun Kızılay hakkındaki söylemlerine cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesine bağış müjdesini de duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ziraat bankasında Kızılay üzerinden hesap açtık. Milletvekili arkadaşlarımızdan da bin liradan az olmamak üzere bağış talep ettik" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: SENİN GÖZÜN VAR AMA GÖRMÜYORSUN"

Kılıçdaroğlu'nun dün Kızılay'a ilişkin yaptığı açıklamalara cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti olarak Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımız için bir yangın kampanyası başlattık. Seferberlik ruhuyla hareket ederek kardeşlerimizin yaralarını sardık. Dün çıkmış konuşuyor; diyor ki 'Kızılay'ın bir çadırını bile iki gün kaldım göremedim.' Ya senin gözün var ama göremiyorsun. Ve girdiği çadırda bile kendisine göre sol tarafta, solcu ya ona rağmen göremiyor, orada Kızılay'ın amblemi var görmüyor. Sağ tarafta AFAD'ın var, onu görüyor" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: BİN LİRADAN AZ OLMAMAK ÜZERE KATKI YAPACAKLAR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemiz genelinde yapılan yardım kampanyasına, AK Parti olarak biz de en güçlü şekilde destek vereceğiz. Bu amaçla, Ziraat Katılım'ın Kızılay şubesinde hesap açtık. Milletvekillerimizden açılan bu hesaba 21 Şubat Cuma gününe kadar katkıları yapmalarını bekliyoruz. Ve ayrıca Türkiye genelinde de teşkilatlarımızın bu kampanyaya katılma iradeleri mevcuttur. Zira ağır hasarlı bina sayısı 10 bin civarında. Ve biz süratle bunları Allah’ın izniyle yapıp inşa edeceğiz. Kırsal kesimde olan büyün yıkılmış binaları da tek kat olarak, yanlarında ahırları ile beraber onları da inşa edeceğiz” diye kaydetti.

ERDOĞAN: BİZ GELDİK ORADAKİ BÜTÜN YIKIK BİNALARI YİNE BİZ BİTİRDİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar bizi birileri ile karıştırıyorlar. Çok anlattık ama kulaklar duymuyor. Bu millet Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce bu depremleri de yaşadı. Ama orada kimler vardı biliyorsunuz. Ve bitiremediler. Biz geldik oradaki bütün yıkık binaları yine biz bitirdik. Biz Van depremini aynı gece oraya vararak tespitlerini yaptık ve Van depremindeki o enkazları kaldırarak orada yeni şehirler inşa ettik. Pek Yolundan tutun Erciş’e varıncaya kadar oraları sıfırdan inşa ettik” açıklamalarında bulundu.

ERDOĞAN: FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ OLMASAYDI HALİMİZ NE OLURDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Elazığ’da Fethi Sekin Şehir Hastanesi olmasaydı halimiz ne olurdu? Sahra Hastaneleri ile olacak iş değildi. Ama Fethi Sekin Şehir Hastanesi bin üzerinde yatağıyla hamd olsun bütün gelenlere anında müdahale etme imkanı buldu. Bu bir gerçeği ifade ediyor” dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kızılay'a yönelik sert sözler sarf eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Deprem bölgesindeyken ciddi eleştiriler aldım. Ben bu kürsüde vatandaşların sorduğu bir soruya siyasi iktidarın cevap vermesi gerektiğini söyledim. Deprem vergilerinin nereye harcadığınız vatandaşa açıklayın dedim. En ağır eleştiriyi aldım. AFAD'a teşekkür ederim. Her yerde çadırları vardı. Kızılay'ın değil AFAD'ın çadırları vardı. Kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 13:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 8 ay Önce

BENCE 1000 TL ÇOK YAZIK ADAMLARIN DURUMU BİZ DEPREMZEDELERDEN DAHA VAHİM. BİZ DEPREMZEDELER OLARAK KENDİ ARAMIZDA ONLARA PARA TOPLAYALIM.

2018 SEÇİMLERİNE PARTİLERE ÖDENEN TUTAR: Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulan bütçe tasarısı ile birlikte partilerin alacağı yardım netleşti. Hazine, beş partiye toplam 772.3 milyon liralık yardım yapacak. 772.3 milyon liralık desteğin 335 milyon lirası AK Parti'ye gidecek.
ELAZIĞ İÇİN TOPLANAN PARA 130 MİLYON TL. YAZIK YAZIK. HAZİNE BAKANI ELAZIĞDA HAZİNEDEN BİRAZDA O HAZİNENİN GERÇEK SAHİPLERİ FAYDALANSIN...

SIRADAKİ HABER

banner7