Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerli Aşı İçin Tarih Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda elimizde aşımız var, yeteri derecede var. Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerli Aşı İçin Tarih Verdi!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

Elimizde yeteri derecede aşı var. Rusya'dan Sputnik aşısı geliyor, gelecek. Gerekirse sayın Başkan ile de görüşmemizi yapacağız. Ben sayın Putin ile  yapacağımız görüşmeden de bu işle ilgili çok ciddi miktarda Sputnik aşısı Rusya'dan gelecek. Şi Cinping ile de önümüzdeki ayın ilk yarısında bu konuyla ilgili bir görüşmemiz olacak. Oradan da tekrar ciddi miktarda aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız.

"CİDDİ MİKTARDA SPUTNİK V AŞISI RUSYA'DAN GELECEK"

Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde zaten aşımız var. Yeteri derecede var. Rusya'dan şu anda yine yaptığmız görüşmelerle Sputnik V aşısı inşallah geliyor gelecek. Görüşmelerimizi yaptık. Gerekirse sayın başkan ile de görüşmemizi yapacağız. Ciddi miktarda Sputnik V aşısı Rusya'dan gelecek. Bu arada Biontech, Almanya'dan onun verilmiş sözü var. O da inşallah gelecek.

"EYLÜL-EKİM GİBİ ÜRETİME GEÇİLEBİLİR"

Yerli aşı ile de şu anda üniversitelerimiz, bazı ilaç firmalarımız yoğun bir çalışmanın içerisindeler. Onların bana verdikleri söze dayanarak konuşuyorum. Eylül-Ekim gibi onların da üretime geçeceğine inanıyorum.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
kasım23
kasım23 - 1 hafta Önce

millet aya marsa çıkar bu daha aşıyı bulamadı

Hursit
Hursit - 1 hafta Önce

Asi mi o nedir,millet asilanmayi unuttu.Ha bu ay ha bu hafta ha bugun yarin derken...Kimsenin inanci kalmadi.Sen uretemezsen boyle oynatirlar insani.

Hipokrat
Hipokrat - 1 hafta Önce

Hani Mayıs'ta kullanıma başlanacaktı.Yanlis bilgi veren malum kurulu lagvedin,bizde gerçek tıp adamı yok Îşleri güçleri fonlandiklari dış güçlere hizmet etmek.

SIRADAKİ HABER

banner103