Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Hafız Nazırlı’nın Sohbet Ettiği O Anlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret ettiği Elazığ’ın kanaat önderlerinden 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı ile görüşmesini oğlu Asım Nazırlı anlattı. Oğul Nazırlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a babasının kaleme aldığı kitabı hediye ettiğini, Erdoğan'ın ise özel olarak hazırlanmış, mealli ve ayet ayet açıklamaları olan bir Kur’an-ı Kerim'i hediye ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Hafız Nazırlı’nın Sohbet Ettiği O Anlar

Önceki gün Elazığ’da çeşitli açılış ve programlara katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentten ayrılmadan önce Fethi Sekin Şehir Hastanesine geçerek burada tedavisi süren kanaat önderi 6 çocuk babası 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı ile şehit polis Fethi Sekin'in babası Mehmet Zekin'i ziyaret etmişti.

Erdoğan’ın ziyarette Hafız Nazırlı’yı 5’inci kez ziyaret ettiği buluşmada özel olarak hazırlanmış, mealli ve ayet ayet açıklamaları olan bir Kur’an-ı Kerim'i hediye olarak verdiği bunun üzerine de Nazırlı’da kendisinin kaleme aldığı ‘Hafızlarıma Nasihatlerim ve Vasiyetlerim’ adlı özel bir baskı kitabını hediye ettiğini öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hafız Abdullah Nazırlı’nın sağlık durumu hakkında Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş’ten bilgi aldı.

BAŞHEKİM KELEŞ’DEN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA BİLGİ ALDI

Başhekim Keleş, “Beslenme bozukluğu ve sıvı kaybından dolayı böbrek fonksiyonlarında sıkıntı oldu bu nedenden dolayı biz tekrar hastaneye yatırdık. Böbrek fonksiyonları düzeltildi. Beslenmesi sağlandı. Bu şekilde devam ederse durumu inşallah bir hafta sonra taburcu etmeyi planlıyoruz” dedi.

 ASIM NAZIRLI: KENDİSİNİN YAZMIŞ OLDUĞU ‘HAFIZLARIMA NASİHATLERİM VE VASİYETLERİM’ ADLI ÖZEL BİR BASKI KİTABINI HEDİYE ETTİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendilerine vakit ayırdığı için teşekkür eden Nazırlı’nın oğlu Asım Nazırlı, “Kendileri sağ olsunlar, Elazığ’a her geldiklerinde babamı ziyaret etmekteler. Biz de ağırlıyoruz, orada sohbetler, muhabbetler ediliyor, dualarla kendilerini uğurluyoruz. Ancak bu defasında biraz değişiklik oldu. Babam, rahatsızlığından dolayı şuanda Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi görüyor. Cumhurbaşkanımızın teşrifleri bu sefer hastaneye oldu. Burada yine kendisini karşıladık ve geldiler babamı ziyarette bulundular. Ev ortamı değildi ama sağ olsunlar yine bizi onurlandılar, gururlandırdılar” dedi.

  Babası ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki sohbetin içeriğinden bahseden Nazırlı, “Bilindiği üzere hocaların konuşmaları genellikle, Kur’an-ı Kerim, ayetler ve hadisler üzerine olur. Yine bu seferde de Kur’an-ı Kerim, ayetler, hadisler ve dualarla geçti. Cumhurbaşkanımız, bundan önceki gelişinde Kara Hisari’nin kaleme almış olduğu bir Kur’an-ı Kerim getirmişti. Bu defa geldiğinde de yine özel olarak hazırlanmış, mealli ve ayet ayet açıklamaları olan bir Kur’an-ı Kerim'i hediye olarak getirdiler. Babam de Cumhurbaşkanımıza kendisinin yazmış olduğu ‘Hafızlarıma Nasihatlerim ve Vasiyetlerim’ adlı özel bir baskı kitabını hediye etti” diye konuştu.

  Babasının sağlık durumu hakkında da bilgi veren Nazırlı, “Babamın bundan yaklaşık 5 ay önce bir kalça kemiği kırığı oluşmuştu. Onunla ilgili bir ameliyat, operasyon geçirdi ve platin takıldı. Hamdolsun, o iyileşti ve o yönden bir sıkıntısı yok. Ancak kan değerlerinden bazı bozulmalar ve enfeksiyonel de bir rahatsızlığı oldu. Bu enfeksiyon rahatsızlığının giderilmesi için de şuanda hastanede tedavi altında ve tedavisi devam ediyor” şeklinde konuştu.  

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 4 ay Önce

Rabbim büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin. Amin.

SIRADAKİ HABER

banner103