Cumhurbaşkanı, ‘İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin Açılışını Gerçekleştirdi

24 Ocak depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle Elazığ'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konut teslimlerinin ardından ‘İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı, ‘İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin Açılışını Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi himayeleriyle Avrupa’da ve Türkiye’de tek örneği şehrimizde yapılan ‘İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Elazığ depreminin 1. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma ve deprem konutları anahtar teslim törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ardından İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışına iştirak etti.

Proje koordinatörü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a merkez hakkında bilgi verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın dua etmesinin ardından merkezin açılışı kurdele kesimi ile yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle;

“EL AZİZ’DE OLMASI VE BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

“Böyle bir hayırlı hizmeti ortaya koyma noktasında genel başkan yardımcımızın hakikaten İpek Yolunun bizim tarihimizdeki yeri farklı. Bu bizim doğuş yolumuzumdur. Doğuş yolumuzun güzergâhının El aziz’de olması ve bizim için önemlidir. Her türlü etkinlik olacak.. Böyle bir adımda leyla kardeşimizin attığı adımla birlikte emeği geçen bütün bakan arkadaşlarımıza özellikle Gençlik ve Spor bakanımıza, Sanayi ve Teknoloji bakanımıza teşekkür ederim.

“EMEĞİ GEÇEN TÜM KARDEŞLERİMİ TEBRİK EDİYORUM”

Bu etkinliklerle birlikte inanıyorum ki İpekyolu farklı ses getirecek. Biz Ankara’dan değil tüm Türkiye’den bu sesi duyacağız. Bütün milletvekili arkadaşlarım ellerinden gelen her türkü desteği veremlidir. Etkinliklerle dünyaya duyurmalıdır. Bu vesile ile emeği geçen tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. kutluyorum. Bu süreç içerisinde gerek şu andaki valimiz, gelecek valilerimiz, belediye başkanımızın desteklerini olması önem arz ediyor. Bu yolcuğumuz önemli yolculuğa vesile olacaktır. hayırlı olsun. Bugünün hatırasına makaslar ve kurdeleler bizde kalacak. Hatıra olarak saklayacağız.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın açıklamaları şöyle;

“Bugün önce hayal edip sonra inanarak başladığımız uluslararası Çocuk ve Gençlik çalışmaları merkezimizin açılışının sevincini yaşıyoruz. Bilim ve teknolojiyi ilim ve irfan ile buluşturmak, doğu medeniyetini ve mesajını batıya aktarmak, milli ve manevi değerleriyle yetiştirilmiş çocuklarımızı ve gençlerimizi ideal alarak merkezimizi planladık. Çocukların dağa kaçırıldığı yakın coğrafyada teröre bulaşmamış, teröre geçit vermemiş, gençlerine, çocuklarına sahip çıkmış cesur yürekli insanların gakgoşların diyarı Elazığ’da bizde bu dağı aldık ve yaşayarak öğrenme merkezi haline getirdik. Buranın yapılmasında ve inşasında emeği geçen mühendisinden işçimize, tüm kurumlarımıza bu hayali başlatan ve canla başla çalışan Genel Koordinatörümüze, son Başbakanımız Binali Yıldırım’a, bakanlarımıza ve bu açılışta bulunmayı çok arzu eden ama ömrü vefa etmeyen babama teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ülkenin geleceği ve nesilleri için gençler varsa bende varım diyerek hayalinize inanan hayalinize ortak olan bu eserin ortaya çıkması için desteğini ve himayesini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza canı gönülden şükranlarımı arz ediyorum. “

Kurdele kesiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ne geçerek anı defterini imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 20:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vah beni
Vah beni - 1 ay Önce

Vah beni
Resimdekilere bak
Ayaklar baş oldu Başlar ayak .
RTE değer yargılarını tepe taklak ettin
Seninde canın sağolsun.
Makam mevki bahşettiğin adamlar apartmanda yönetici seçilemez
Yazık şehrime , yazık Ülkeme..

GAKGO
GAKGO @Vah beni - 1 ay Önce

GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILMASINDAN İTİBAREN ŞEHİR ŞAHLANIŞA GEÇTİ. ŞEHİRDE İŞSİZ GENÇ KALMADI. İŞSİZLİK 0 (SIFIR) A YAKLAŞTI. İŞ BULAMIYORUM DİYEN GENÇ KALMADI. GAZİ CADDESİ HİÇ BU KADAR SAKİN OLMAMIŞTI.

Vahit
Vahit - 1 ay Önce

Köklü bir r şehrin çökertilmesi nasıl olur ?, diye sorsalar yukarıdaki resimde il yönetim ve il siyasilerine bakmak yeter...

Deniz
Deniz - 1 ay Önce

Yav kardesim eleştireceğinize saygı duyun saygı o kadar zekiyseniz o kadar beyniniz varsa çıkın aday olun sizide görelim

23
23 @Deniz - 1 ay Önce

kimdir acaba merak ettik?

Deniz
Deniz @Deniz - 1 ay Önce

Deniz bey.
Mehmet enis Doğan kimdir.
Tanıyormusun

Zaza
Zaza - 1 ay Önce

Saygı makama duyulur bende bir halk olarak diyiyorum gelip gitti kiralar düstümü 500 liralık ev 1500 olmuş biz ne yiyecez ne icecez bı nasıl bı mantık ev sahiplerine çağrıda bile bulunmadı bu mu adelet

SIRADAKİ HABER

banner7