Cumhurbaşkanından Talepte Bulunan Kadınları, Vali Misafir Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talepte bulunan kadınları makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık, onların isteklerini dinledi. Oğlu için iş istediğini aktaran ve sosyal medyada heyecanla dile getirdiği talebini farklı amaçla kullananlara tepki gösteren 2 çocuk annesi Bedriye Fırat ise, ”Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” dedi.

Cumhurbaşkanından Talepte Bulunan Kadınları, Vali Misafir Etti

Elazığ’ın kanaat önderlerinden 6 çocuk babası 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı, önceki gün hayatını kaybetti.

Nazırlı için dün İzzetpaşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Nazırlı’nın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda ki katıldı.

Namazın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilerin katılımı ile Nazırlı, Harput aile mezarlığında defnedildi.

Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görüp konuşan kadınlar da isteklerini dile getirdi.

Bazı kişiler de kadınların isteklerinin yer aldığı görüntüleri propaganda amaçlı kullanmaya çalıştı.

Vali Erkaya Yırık da kadınlardan 59 yaşındaki Bedriye Fırat, 28 yaşındaki Songül Akdoğan ve 36 yaşındaki Ayşe Akdoğan’ı makamında ağırladı.

Kadınların tek tek sorun ve isteklerini dinleyen Vali Erkaya Yırık, isteklerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.

YIRIK: VATANDAŞIMIZIN İSTEKLERİNİ VE DİLEKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇABALIYORUZ

Dün Hafız Abdullah Nazırlı’nın ebediyete uğurladığını anımsatan Vali Erkaya Yırık, “Hafız amcamızın cenaze merasimine Cumhurbaşkanımız katıldı. Defin merasimindeyken Nazırlı ailesinin acısını paylaşmak için gelen vatandaşlarımıza hal hatırlarını sordular. Bu esnada dilek ve temennilerini alırken vatandaşlarımızın birkaç talebi olmuştu. Başta Bedriye Fırat’ın çocuğu ile alakalı, bir üzüntü ve acısını dile getirdi. 2 yıl önce askerden gelen halen herhangi bir işe giremeyen iş sahibi olamayan evladının iş talebiyle ilgili. İnşallah vatandaşımızın talebi ve dileğini gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

FIRAT: AÇ DEĞİLİM AÇIKTA DEĞİLİM

Oğlu için iş istediğini aktaran ve sosyal medyada heyecanla dile getirdiği talebini farklı amaçla kullananlara tepki gösteren 2 çocuk annesi Bedriye Fırat, “ Harput’a cumhurbaşkanım gelmişti ve acımız vardı. Hocamız ölmüştü, biz de onun mezarlığına gitmiştik. Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Oğlumun işi yok ve iki senedir fabrikalara her yere başvurdum. Onun için valimizden de Allah razı olsun bugün davet etti. Allah, cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin ve Allah bin kere ondan razı olsun. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanının defin için Harput’a geldiğini aktaran 3 çocuk annesi Ayşe Akdoğan ile kardeşi 2 çocuk annesi Songül Akdoğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlarına yaklaşıp, taleplerini dinlediğini Vali Erkaya Yırık’ın da yardımcı olduğunu kaydetti.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 3 ay Önce

demek ki her şey cumhurbaşkanın yanında açız demekle bitiyor sanki sadece ablanın oğlu işsiz binlerce genç işsiz hemen cevirmeye çalışıyorlar aç demek istemedim falan filan

R
R - 3 ay Önce

R

Bozo23
Bozo23 - 3 ay Önce

Teyze açım diyorsun, çocuklarım işsiz diyorsun. En doğal hakkin ama sonradan böyle yapmayın. Bu hükümet eleştirilere kapalı olduğu için bugün senin çocukların işsiz. Belki senin kocan emekli oldu ama bizim çocuklarımızın emekli olma ihtimali bile yok şu düzende. Vali bey de maşAllah zaman kaybetmeden olaya el atmış ama sayın vali yaptığın ankette bile Elazığ in sorunu olarak görmediğin işsizlik almış başını gidiyor. İşe girebilmek için iktidar Parti'nin adamı olmak ve sağlam bı tanıdigin olması gerek. Kpss, sınav hikaye. Cumhurbaşkanı ni öyle güzel kandırıyorlar ki danışmanları adam kendisine açız diyen vatandaşa baka kalıyor. Gerçekten çok uzaklarda yaşıyor. Biran önce halkın içine girmesi lazım.

Kadir can
Kadir can - 3 ay Önce

Açım dediysen sözünde durman gerekirdi, neden yok iş istiyorum yok benim durumum iyi çarpıttılar

gakgo
gakgo - 3 ay Önce

dikkat çekebilmek derdini anlatabilmek için aşırıya giden cümleler kurmuş, belki aynı durumda biz de yapardık, kınamayalım

SIRADAKİ HABER

banner103