Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Açıkladı! Bakan Soylu'nun İstifası Kabul Edilmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; "İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir" denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Açıkladı! Bakan Soylu'nun İstifası Kabul Edilmedi

İstifa ettiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın açıklaması şöyle;

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman soylu
Süleyman soylu - 1 yıl Önce

Çok şükür

HasanHoca
HasanHoca - 1 yıl Önce

Uzun zamandır duyduğum en güzel haber.

Erdem
Erdem - 1 yıl Önce

Geçtiğimiz günlerde Depremde Elazığ'a adım atmamış olan Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevden alındı. Kimse umursamadı. Ancak Süleyman Soylu, Murat Kurum, Fahrettin Koca,Ziya Selçuk gibi başarılı isimlerin görevde kalmasını herkes istiyor. İstifasının kabul edilmemesi iyi oldu. Bu ülkenin Süleyman Soylu ya ihtiyacı var.

Bahattin Atabakar
Bahattin Atabakar - 1 yıl Önce

Sayin bakanımız süleyman soylu depremde hep yanimizdaydi bugün Elazığ olarak biz yanında olmaliyiz

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

eğer istifası kabul edilseydi AKPARTİ nin resmen bittiğinin resmiydi. en azından Elazığ da.

Meliha ÇELİK
Meliha ÇELİK - 1 yıl Önce

Takdir ediyorum.kalmanizi istiyorum.

Mehmet armutcu
Mehmet armutcu - 1 yıl Önce

Cumhur başkanımızın kararını taktir ediyorum sayın süleyman soylu görevini çok güzel yapı yor sayın bakanımız türkiyenin senin gibi bakan lara ihtiyacı var saygılar0

SIRADAKİ HABER

banner103