Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileri, Resimlerini Sergiledi

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin yıl boyunca yaptığı resimler, düzenlenen sergiyle görücüye çıktı. Birçok konunun ele alınarak, öğrencilerin hayal dünyası ile renklerin birleştirilmesiyle ortaya çıkan resimler ilgi gördü.

Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileri, Resimlerini Sergiledi

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin 2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca yaptıkları resimler, düzenlenen sergiyle beğeniye sunuldu.

Okulum görsel Sanatlar Öğretmeni Yeliz Tuğal tarafından belirlenen konular üzerine öğrencilerin hayal dünyalarının birleştirilerek, fırça darbeleriyle hayat bulduğu resimler, katılımcılar tarafından ilgi gördü.

Sergide misafirler, okul öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisiyle karşılanırken; açılışa Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mashar Ayaz, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışın ardından katılımcılar, öğrencilerin yaptığı resimleri tek tek inceleyerek, Görsel Sanatlar Öğretmeni Yeliz Tuğal’den bilgi aldılar.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılması açısından böylesi etkinlikleri desteklediklerini belirtti.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN NE KADAR MARİFETLİ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Gürtürk yaptığı açıklamada, “Birbirinden değerli ve birbirinden güzel çalışmalar var. Öğrencilerimiz yıl boyunca yaptığı çalışmaları, görselleri sergiliyorlar. Öğrencilerimizde bu konuda yaparak, yaşayarak öğrenmenin bir etkinliği de bu. Öğrenciler düşüncelerini, hayallerini özellikle de serginin konu konu çalışılması çok güzel olmuş. Her konunun, her alt başlığın ayrı bir resimlemesi var. Öğrencilerimizin ne kadar marifetli olduğunu, ne kadar donanımlı olduğunu görüyoruz. Ben okul yönetimimize, resim öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu güzel çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, resimlerin hayal ötesi olduğunu belirterek, resimlerin usta ressamların elinden çıkmış anlamı olduğunu söyledi.

“GELECEĞİMİZE DAHA GÜZEL BAKMAMIZA VESİLE OLDULAR”

“Burada hayal ötesi bir şey var” diyen Karahan yaptığı konuşmada, “Yani baktığımızda bütün resimlerin hem mana itibariyle hem de çizgileriyle seçilen renklerle usta ressamların elinden çıkmış manası var. Dolayısıyla 7. ve 8. sınıf çocuklarının bu kadar güzel şeyleri, ürünleri ortaya koyması bizi ciddi manada sevindirdi. Geleceğimize daha güzel bakmamıza vesile oldu” diye kaydetti.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mashar Ayaz, öğrencilerin içindeki duyguların resme yansıtmalarının önemli olduğunu kaydetti.

“BÜYÜK EMEK HARCAMIŞLAR”

Ayaz yaptığı açıklamada, “Büyük bir emek harcanmış. Öğrenciler büyük bir emek harcayarak bu çalışmayı yapmışlar. Çocuklar saflıktır. Saflığın sembolüdür. İçlerindeki güzel duygularla güzel resimler, güzel çalışmalar yapmışlar. Büyük emek harcamışlar. Bu anlamda gerek okul idaresi gerekse resim öğretmenini ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRENCİLERİN YETENEKLERİNİN ORTAYA ÇIKMASI ADINA ÖNEMLİ ÇALIŞMA OLMUŞTUR”

Öğrencilerin farklı konuları renklerle buluşturduklarını ifade eden Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Fikret Seçkin, öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkması adına önemli çalışma yaptıklarını söyledi.

Seçkin yaptığı konuşmada, “Çok farklı konularda resim yapmaları, resmetmeleri, farklı alanlarda çalışmaları öğrencilerimizin gerçekten yeteneklerini ortaya çıkarma açısından çok önemli bir çalışma olmuştur. Bu konuda özellikle Yeliz Tuğal hanımefendiye, görsel sanatlar öğretmenimize teşekkür ediyorum. Sergide emeği geçen tüm öğrencilerimize, velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
duygu
duygu - 2 yıl Önce

yeliz hocamıza cok tesekkur edıyoruz

SIRADAKİ HABER

banner7