Dabak: Acılarımız Yıllardır Taze

Türk Ocakları Şube Başkanı Vahit Dabak, insanlık tarihine kara bir leke olarak yazılan Hocalı Katliamının yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, yıllardır acıların diri olduğunu kaydetti.

Dabak: Acılarımız Yıllardır Taze

Azerbaycan Dağlık Karabağ'da Hocalı kasabasına girerek masum sivilleri katledilişinin üzerinden tam 28 yıl geçti.

Aradan geçen 28 yıla rağmen acısı tüm Azerbaycanlıların kalbinde tazeliğini koruyan Hocalı Katliamı, insanlık tarihine kara bir leke olarak yazıldı.

DABAK: ALLAH AZİZ MİLLETİMİZE BU KARA GÜNLERİ YAŞATMASIN

Türk Ocakları Şube Başkanı Vahit Dabak, “Hocalı’da katliam yüreklerimizi yaktığı gibi yerinden yurdundan edilmiş soydaşlarımızın perişan hali yıllarca acımızı diri tutmuştur. Hocalı’da yaşanan sadece Türkün kara günü değildir, Hocalı tüm insanlık tarihinin en kara günlerinden biridir. Ben insanım diyen birinin tasnif etmeyeceği korkunç olayların yaşandığı bu elim olayın yıl dönümünde tek suçları Türk olmak olan soydaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. O kara günleri yaşayıp, vatan hasreti ile yüreği yanan kandaşlarımızın topraklarına mutlu mesut bir şekilde dönmesini temenni ediyoruz. Allah aziz milletimize bu kara günleri yaşatmasın” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103