Darısı Elazığ’ın Başına

Elazığ’ın komşu şehri Diyarbakır’da Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası tarafından “Nöbetçi Kuyumcu” sistemi başlatıldı.

Darısı Elazığ’ın Başına

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı (DİKO) Mehmet Yüksel ve ekibi, oda olarak kuyumcu sektörü ve kent için belirledikleri projeleri hayata geçirmeye başladı. Tarihi ile turizmin gözdesi olan Diyarbakır’a yoğun turist gelmesiyle birlikte Türkiye’de bir ilk yapılarak “Nöbetçi kuyumcu” sistemi başlatıldı.

DİKO başkanı Yüksel, sistemle birlikte fahiş fiyatlarında önüne geçilip vatandaşların da rahat hizmet alacağını belirtirken, kentte gelenlerin Diyarbakır’ın hasır bileziği gibi el işlemeli ürünlerine de ulaşabileceğini kaydetti.

Diyarbakır’daki nöbetçi kuyumcu sistemi Elazığ’da vatandaşlar tarafından beğenilerek Elazığ’da da bu sisteme geçilmesini beklediklerini ifade ettiler.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK OLDU”

28 yıldır sektörün içinde olduğunu anımsatan DİKO Başkanı Yüksel, sektörel eksiklik ve ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bu göreve geldikten sonra hem memlekete hem sektöre hem de Türkiye’ye örnek olacak projeler ürettiklerini aktaran Yüksel, “İlk projemizi geçen hafta faaliyete koyduk. Şehrimizin ihtiyacı olan nöbetçi kuyumcu sistemini oturttuk. İlk pazarımız başarıyla sonuçlandı. Herkes bizleri güzel bir şekilde dinleyerek uydu. Çok sevinçliyiz. Bu, Türkiye’de bir ilk oldu. Nöbetçi kuyumcu sistemini bir ihtiyaç olarak tespit ettik. Diyarbakır’ımıza arttık binlerce turist gelemeye başladı. Bu da bizim için çok sevindirici. Diyarbakır’ın ürettiği özel ürünlerimiz var. Hasır bileziğimiz, çeşitli kolyelerimiz, el işlemelerimizi tanıtmak için. Hafta sonları buraya turlar düzenleniyor. Bunun için de çok mutluyuz. Bizim sektörün üzerine düşen bunları tanıtmak ve nöbetçi kuyumcu sistemini oturtmak. Pazar günleri Sur ilçesinde turların geldiği noktalar var. Zorunlu olarak 6-7 kuyumcu açık bırakmaya çalıştık. Bu dönüşümlü olacak. Her hafta 6 iş yeri açık kalacak. İstediğimiz gibi de herkes uymuş oldu. Bütün sektöre teşekkür ederim. Diğer semtlerimizde de 3’er iş yeri açık kalacak. Öyle bir proje yapıp uyguladık. Çok da güzel oldu. 450’ye yakın bir esnafımız var. Bunların hepsini proje içine dahil ettik” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Çok önemli değil mi?
Çok önemli değil mi? - 9 ay Önce

Komşu şehirlere 2. Üniversite açıldı niye darısı basimiza diyemiyormusunuz ? Komşu şehirlere özel harekat bölge müdürlüğü, onlarca kamu yatırımı geldi. Niye Elaziga gelmiyor diyemiyormusunuz? Elazig medyası saksakciligi bırak Elazığin gerçek sorunlarını gündeme getir. Bikmadiniz kiytirik haber yapmaya..

Necat
Necat @Çok önemli değil mi? - 9 ay Önce

Kalkınma Ajansını Malatya ya kurduran, Elazığ'a kurulacak Sütaşı Bingöle kaydıran Bingöllü Bakanı Bingöle gitmek için geldiği havalimanında koşup karşılayan bu medyadan ne bekiiyorsunuz. Gümrükler Bölge , Tabiat varlıkları Bölge TUİK Bölge Malatya ya kurulup Elazığ oraya bağlanırken haber bile yapmayanlar Elazığ adına ne bekliyorsunuz

Ercan
Ercan - 9 ay Önce

Elazığ medyası bu kafayla yürümeye devam ederse, Elazığ büyük bir ilçe olarak kalmaktan kurtulamayacak. Komşu şehirler yeni üniversiteler kurdu, yeni fabrikalar tesisler açıyor. Turizmine sahip çkıyor. Elazığ haberlerine bakın trafik kazasından başka haber veremiyorlar. Ya çatı yangını haberi verirler yada trafik kazası. Bu kafayla Elazığ ilçe olarak kalmaktan kurtulamaz. Vizyon yok, proje yok, öncülük eden yok

Komşu Komşu
Komşu Komşu - 9 ay Önce

Bu şehir insanlarından ve medyasından gerçekten hiçbir şey olmaz. Ne esnafımız esnaf ne basınımız basın, ne bürokratlarımız bürokrat... Milletvekilleri desen zaten vekil demeye bin şahit lazım. VAllahi yazık. Elazığ gibi her açıdan büyük bir nimet olan bir şehir elinizde olacak ve o şehrin insanları olarak sizler bu kadar kendinizden aciz olacaksınız. Üzüntümü ifade edecek bir kelime dahi bulamıyorum gerçekten.

Nailbeyli
Nailbeyli - 9 ay Önce

Yorum Yapan Arkadaşların ellerine yüreklerine sağlık. Çok doğru şeyler yazmışsınız. Eksiği var fazlası yok Teşekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109