Demir: Şehrin Diğer İhtiyaçları Bir Nebze De Olsa Giderilmiş Olur

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ eski İl Başkanı Oğuzhan Demir Elazığspor ile ilgili açıklama yaptı.

Demir: Şehrin Diğer İhtiyaçları Bir Nebze De Olsa Giderilmiş Olur

MHP Eski İl Başkanı ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir Elazığspor Kulübü ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

DEMİR: BU FİRMALAR ŞEHRİMİZE İSE HİÇBİR KATMA DEĞER KATMAMIŞLARDIR

MHP Eski İl Başkanı ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir, “Bilindiği üzere Elazığspor'umuz zor günler geçirmektedir. Acil maddi kaynağa ihtiyacı vardır ve bulunacak kaynağın doğru yönetilmesi elzemdir. Bu bağlamda, Vali Bey'in kontrolündeki Belediye Başkanı ve Gençlik Spor İl Müdürünün de içinde bulunduğu bir komisyon marifeti ile Elazığspor'umuzun içinde bulunduğu girdaptaptan kurtarılmasının sağlanması en akılcı seçenek olarak karşımızda durmaktadır. Kaynak için de Çevre ve Şehircilik Bakanının talimatı ile ilimizde TOKİ'den iş alan firmalardan, aldıkları daire sayısı esas alınarak, daire başına 5 ila 10 bin TL katkı payı alınabilir. Bildiğiniz gibi, TOKİ müteahhit firmaları, aldıkları işleri imal ederken, malzemeyi dışarıdan almış, işçilerini il dışından getirmiş hatta yemek firmalarını bile başka şehirlerden ilimize taşımışlardır. İlimiz üzerinden milyar liralarla ifade edilen işleri alan bu firmalar şehrimize ise hiçbir katma değer katmamışlardır” ifadelerini kullandı.

DEMİR: ŞEHRİN DİĞER İHTİYAÇLARI BİR NEBZE DE OLSA GİDERİLMİŞ OLUR

Oğuzhan Demir, “Hatta, bin konut civarındaki bir ihalede birinci olan firmanın 40 milyon TL karşılığında haklarını ikinci firmaya devretmek istemesi ancak Bakan beyin buna bizzat engel olduğu,  her yerde konuşulan ve bizim de doğruluğuna kanaat getirdiğimiz bir vaka mevcuttur. Dolayısı ile daire başı olarak zikrettiğimiz 5-10 bin TL'lik katkı payı afaki, rastgele söylenmiş bir bedel değildir. Tam aksine oldukça gerçekçi rakamlardır. Netice olarak önerdiğimiz metot uygulandığında, yaklaşık 20 bin konut karşılığında 100 ila 200 milyon TL civarında bir kaynak oluşturulabilir. Böylece hem Elazığspor kurtarılmış olur hem de şehrin diğer ihtiyaçları bir nebze de olsa giderilmiş olur. Elazığ kamuoyuna saygılarımla” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zakir
Zakir - 4 ay Önce

Sen kimsin be.Git tavuk ,domates biberini sat,aklın aklmayacagi işlere burnunu sokma.Daha önce bir pot kırmıştın,unutmadık Elazigspora yapılan yardımlar için,Elazığın 20 yılını ipotek altına alıyorlar diye.Bizleri balık hafızalı mi zannetin.Dünde aksi viraj alarak Elazığspor a para bulmustun aklınca.Manav arkadaş.

SIRADAKİ HABER

banner103