Demirci Kamuoyundaki İddialar İle İlgili Açıklama Yaptı

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, son günlerde kardeşinin şirketinin Elazığ’da gerçekleştirmek istediği beton santrali yatırımı ile ilgili kamuoyunda bir takım olumsuz ifadeler kullanıldığını yönünde açıklama yaptı.

Demirci Kamuoyundaki İddialar İle İlgili Açıklama Yaptı

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, son günlerde kardeşinin şirketinin Elazığ’da gerçekleştirmek istediği beton santrali yatırımı ile ilgili kamuoyunda bir takım olumsuz ifadeler kullanıldığını yönünde açıklama yaptı.

DEMİRCİ:ELAZIĞ’A YAPILACAK OLAN TÜM YATIRIMLAR DESTEKLENMELİDİR

Veysel Demirci, "Kardeşim Murat Demirci’nin sahibi olduğu Murat Demirci İnşaat tarafından Elazığ’ın yerleşim yeri dışında, mal sahibi ve on bir ayrı kurumun onayı ile kiralanmış bir alanda söz konusu beton santrali kurulmak istendi. Bu noktada kardeşim Demirci’nin, beton santrali alanına imar izni sağlayıp rant elde etmek istediği yönündeki ifadeler bana da ulaştı. Uzun yıllardır Elazığ ve hemşehrilerime tüm bilgi birikimimle yardımcı olmaya çalışırken bu yaşananlar beni ziyadesiyle üzdü. Bilmenizi isterim ki benim isteğimle, kardeşim Murat Demirci’nin Beton Santrali kurma talebi Elazığ Belediye Meclisi’nde görüşülmeden geri çekildi. Kardeşim Demirci’nin beton santrali kurma isteğinden bir ay kadar önce bir başka firma tarafından, meşru bir şekilde beton santrali kurması belediye meclisinde onaylandı ve toplumda da bir infiale sebep olmadı. Bir başka beton santrali de gene yasal olarak, Elazığ’da ve Murat Demirci’nin beton santrali kurmak istediği yere çok yakın bir mesafede üstelik imar alanı içerisinde faaliyetini sürdürmektedir. Bu işletme de toplumda bir infiale sebep olmamıştır. Olmamalıdır da. Kanaatimce Elazığ’a yapılacak olan tüm yatırımlar desteklenmelidir. Amacım her zaman Elazığ’a yatırım yaparak istihdam sağlamaktır. Bugün beton santrali yatırımı yapılsaydı en az 50 kişi iş sahibi olacaktı. Başında bulunduğum Ziver Holding, ülkemizin çeşitli noktalarında faaliyetini sürdürmektedir. Bugüne kadar Elazığ’lı hemşehrilerimin işe alımlarında hep kolaylık gösterdim ve göstermeye de devam edeceğim" diye kaydetti

Demirci:HEMŞEHRİLERİM BANA HER ZAMAN ULAŞABİLİRLER

Elazığ depreminde, muhtarlarımızın bir sorunu olduğunda, dernek ve vakıfların bir ihtiyacı olduğunda, deprem sonrası gönüllü okul yaptırmaktan, Elazığspor’a destek olmaya kadar hep Elazığlıların yanında olma gayretinde bulundum. Telefon numaram herkes tarafından bilinmekte olup, bugüne kadar olduğu gibi tüm hemşehrilerim bana her zaman ulaşabilirler. Yaşanan bu durumun Elazığlı hemşehrilerim tarafından tüm açıklığıyla bilinmesi isterim" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Helal olsun
Helal olsun - 1 ay Önce

Bu adam bu memleketin faydalı insanlarından bu adama sahıp cıkın demedi demeyin

Naci
Naci - 1 ay Önce

Demekki santralii uygun alanda yapmıyorlar. Yanlış yer seçimine karşı olmak yatırıma karşı olunduğu anlamına gelmez, Belediye meclisi işin içinde olduğuna göre belliki bu santrali uygun yere değil yerleşim yerine yada çevre ve tarih tahribatı olabilecek yer söz konus olmuştur

kadir
kadir - 1 ay Önce

iyi güzelde yerleşim yerleri içinde yapmayın sizde

Mehmet yurul
Mehmet yurul - 1 ay Önce

Herkes telefonumu biliyor herkese yardımcı olmak isterim yazısını okudum inşAllah öyledir doğrudur

hüseyin
hüseyin @Mehmet yurul - 1 ay Önce

Tarım arazisi olmayan bir yere kuruluyorsa amenna yoksa Allah(c.c)havale ediyorum

Ttrgy
Ttrgy - 1 ay Önce

Anladığımız kadarıyla yasal bir süreç usülüne uygun bir yatırım yapılmakta ama belliki Meclis içinde art niyetli kişiler var. Belediye meclisinin tamamını toplasan bu insanların Elazığ’a olan faydalarının yarısını bile yapmamışlardır.

Ttrgy
Ttrgy - 1 ay Önce

Bu tür büyük firmalar memleketimizin gururudur desteklenmesi gerekmektedir.

Kasım Kasım
Kasım Kasım - 1 ay Önce

Bu santrali nereye yapacaktı Belediye ile ilgisi ne

?
? - 1 ay Önce

Benim fikrim beton santrali yerine demir üretim sanayisi elaziga şart yeterince beton santrali var


SIRADAKİ HABER

banner7