Demirpolat, Tüm Elazığlıları Harput’a Davet Etti

“Harput bu ramazan çok sessiz” dedi, ramazan etkinliklerinin yapılması gerektiğini söyledi. Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat; Elazığlıları Harput’a, iftar açmaya davet etti.

Demirpolat, Tüm Elazığlıları Harput’a Davet Etti

“Nerde o eski Ramazanlar” diyenlerden biri de Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat oldu…

“HARPUT BU SENE ÖLÜ”

Muhtar Demirpolat, “Harput bu sene ölü. Harput’ta bir etkinlik olmadığı için bir canlılık yok. Belediyemizin 2-3 senedir üst üste yaptığı etkinlikten dolayı Harput canlanmıştı. Bu sene Harput’ta ilgili herhangi bir gelişme yok. Organizasyonda yok. Sarıhatun meydanında verilen belediyenin canlı müziği ilahi grupları çay ikramları vardı. Şu anda Harput’ta kimse yok”dedi.

“HAVA SERİN OLDUĞU İÇİN SAHURA KADAR BEKLEYEMİYORLAR”

Harput’a giden vatandaşların sayısındaki düşüşe dikkat çeken Demirpolat, “8-10 bin araç Harput’a bir akın vardı. Şu anda jandarmamızın kamera kayıtlarına bakıyoruz, bin, bin 500 tane araç görünüyor. Çok büyük bir düşüş var. Vatandaşlar geliyor lokantada piknik yerlerinde oruçlarını açıyorlar ama hava serin olduğu için sahura kadar bekleyemiyorlar”diye kaydetti.

“BELLİ BİR YERE YIKMAMAK GEREK”

 “Harput hak ettiği yerde değil” ifadelerini kullanan Harput Muhtarı Demirpolat, “Harput’u her siyasiler seçime girdiğinde Harput derler ama hak ettiği yere gelmiyor ve getirilemiyor. Bu sene hava serin. 6.gündeyiz. Belediyenin etkinliğinden dolayı değil, hava serin diye gelmiyorlar. Ama belediyemizin etkinlikleri olduğunda vatandaşlarımız bedavaya geliyordu etkinliklere katılıyordu. Harput’a sürekli geliyordu. Herkese faydası vardı. Tabi kışa gelmesinin etkisi de var. Belli bir yere yıkmamak gerek”dedi..

“MİLLET ORUÇTAN MI DÖKÜLMEYE BAŞLADI ANLAMADIM”

Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat, tüm Elazığlıları Antik Kent Harput’un manevi havasını soluyarak iftar açmaya davet ederek, “Harput’ta Sarıhatun meydanına, ulu camisinde, kurşunlu camisine namaz kılmaya gelsinler. Teravihte bile kimse yok. İlk gün 4 saf vardı ikinci gün 3. Safa düştü şimdi ise 1 saf. Git gide azalmaya başladı. Millet oruçtan mı dökülmeye başladı anlamadım. Vatandaşlarımızı hem camileri doldurmayı hem de gezip görmelerini bekliyoruz”ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhtar
Muhtar - 3 yıl Önce

Manyak beyinsiz muhtar, bu yağmurlu havada etkinlik mi olur hayvan eti yemiş.

elazığlı
elazığlı - 3 yıl Önce

muhtar sendemi m.vekili olacan reklamcı

Cemil
Cemil - 3 yıl Önce

Harput gibi bir beldeye bu muhtar yakışmıyor

bekir
bekir - 3 yıl Önce

Sürekli siyasilere methiyeler dizen Muhtar, hayırdır.Muhtarlık seçimlerimi yaklaştı.Harputu Cami ve Türbe den ibaret saeyanlar, mahallelerde adım başı cami varken,Harputa niye çıksın, Türbe ise oturduğu yerden fatiha okur.

SIRADAKİ HABER

banner7