Deprem Bölgesi Elazığ’da Yüz Yüze Eğitim Pazartesi Günü Başlıyor

2020 – 2021 eğitim öğretim yılı covid-19 gölgesinde 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor. İlk ders zili anasınıfı ve 1. sınıf öğrencileri için çalacak.

Deprem Bölgesi Elazığ’da Yüz Yüze Eğitim Pazartesi Günü Başlıyor

Korona virüs salgını nedeniyle uzaktan yürütülen yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim, anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflar için 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak.

Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

İmkan ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması ve her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olması sağlanacak.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları içinde gerekli yönlendirmeler yapılacak.


Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 22:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109