Deprem İçin Elazığ'a Gelmişti, 64 Yaşında 64 Trafik Cezasının Şokunu Yaşadı!

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, İsmail Demir (64), evine gelen 64 trafik cezasının şokunu yaşadı. Cezaların Elazığ'da bulunduğu 9 aylık süre içinde hatalı park yüzünden yazıldığını belirten Demir, "Herkes kurallara uymalı. Yoksa bu duruma düşerler" dedi.

Deprem İçin Elazığ'a Gelmişti, 64 Yaşında 64 Trafik Cezasının Şokunu Yaşadı!

Edremit'te oturan İsmail Demir, ocak ayında hasta olan annesine bakmak için Elazığ'a gitti. 24 Ocak'ta meydana gelen depremde, evlerinin hasar gördüğünü belirten Demir, bu süreçte çadır ve konteynerde yaşadı. Geçen aylarda Edremit’e dönen Demir, evinin kapısına bırakılmış tebligatlarla karşılaştı.

İkametinin bulunduğu Edremit ilçesine bağlı Altınoluk Mahalle Muhtarlığına giden Demir, Elazığ'da kaldığı 9 aylık süre içinde hatalı park yüzenden 64 trafik cezası geldiğini gördü. İbrahim Demir'in aracına, her hatalı park için 132 TL'de toplam 8 bin 448 TL ceza kesildi.


"ARABAYI DA SATSAM BU CEZALARI ÖDEYEMEYECEK DURUMDAYIM"
Başından geçen olayları anlatan İsmail Demir, "Deprem sırasında Elazığ’daydım. Evim hasarlıydı ve akrabalarımın evi de yıkılmıştı. Orada çadır ve konteynerde kaldım. Annem de hastaydı ve onunla ilgileniyordum. Bu sırada yaklaşık 9 ay içinde 64 tane ceza yemişim. Elazığ’da birçok yer yıkıktı. Yıkılmayan yerlerde de polis şeritleri vardı. Annemin ilaçlarını alırken, doktora götürürken durduğum yerlerde ceza yazılmış. Cezalara ilişkin tebligatlar da ikametim olan Edremit ilçesi, Altınoluk Mahallesi'ndeki evime bırakılmış. Muhtarlığa gittiğimde 64 tane cezayla karşılaştım, şok oldum. Ben emekli bir insanım. Arabayı da satsam bu cezaları ödeyemeyecek durumdayım. Çok mağdurum. İnsanlara dikkatli olmalarını ve kurallara uymalarını tavsiye ediyorum. Yoksa bu duruma düşerler. Üzerlerinde emlakları varsa icraya bile düşer, onlar da gider. Şu an yapacak bir şeyim yok. Mağduriyetimin giderilmesi için gerekli makamlara başvuruda bulunacağım." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ravza
Ravza - 8 ay Önce

Okudukça sinirlendim evleri arabası var üstelik bekar bu nasıl insan cok-da iyi taniyorim

Ravza
Ravza - 8 ay Önce

O yalancı bi adam annesini evinden atti bakmadı evide hasarlı değildi yardım alsın diye çadırda kalıyordu oh olmus o kadar insanın Hakkına girdi hiç ihtiyacı bile yoktu erzak para topladı evine doldurdu düzenbazcı

Çikolatacı zülfü
Çikolatacı zülfü - 8 ay Önce

Elazığ keşke köy ya da ilçe olaydı beklentimiz olmazdı..

.
. - 8 ay Önce

Dayı elazığı ilçe veya köy sanmış. Merkezde boş bulduğu yasak yerlere boş park buldum diyerek sevinmiş ve park etmiş yada çift sıra park yapmış. Sonuç kötü. Geçmiş olsun dayı.

Kırklarelili
Kırklarelili - 8 ay Önce

Plakan 23 değilse elazığın zabıtaları boş gezerken ceza yazmayı çok sever hele elin plakayı görmesinler

Elazığlı
Elazığlı @Kırklarelili - 8 ay Önce

Plakamiz 23 başkan 4bin küsur belediye ye kaldırım cezası ödedim konunun farklı plaka olması ile alakalı bı durum değil dar pencereden görme

Mehmet
Mehmet @Kırklarelili - 8 ay Önce

Cezayı yazmaya kimin yetkili olduğunu bilmek lazım.

gakgo
gakgo @Kırklarelili - 8 ay Önce

zabıtanın trafik ceza yazma yetkisi yok, itiraz etse cezalar iptal edilir

mehmet
mehmet - 8 ay Önce

bu ceza tebliğ işine kesin çözüm bulmak lazım. bir SMS atmak çok mu zor..

Çözüm var senin haberin yok.
Çözüm var senin haberin yok. @mehmet - 8 ay Önce

E devlet vergi dairesinden cep numaranı gir E tebligat üyeliğini tamamla. Sms gelir. Ama bunuda beğenmezsin.Niye posta gelmiyor diye şikayet edersin.

Gelir Kapısı Oldu
Gelir Kapısı Oldu - 8 ay Önce

Cezalar idarecilerin basiretsizliği yüzünden gelir kapısı oldu. her halta SMS mesaj atılırken 64 kere ceza yazıp vatandaşa bir mesaj atılmaması ne acı.

Gerçekler
Gerçekler - 8 ay Önce

.


SIRADAKİ HABER

banner103