Deprem Konutların Etapları Tam Olarak Nerede?

Elazığ’da TOKİ tarafından yapılan revize alanlardaki deprem konutları etaplara ayrıldı. Çekilen kura sonucunda etapların nereler olduğu merak edilirken AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, Kanal Fırat televizyonunda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” programında etapları harita üzerinden anlattı.

Deprem Konutların Etapları Tam Olarak Nerede?

AFAD İl Müdürü Osman PıhtılıFurkan Dilaver ile Son Baskı” programında Çatalçeşme ve Yemişlik deprem konutları etaplarını harita üzerinden gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Zafran, Karşıyaka, Bizmişen, Çatalçeşme ve Yemişlik’de bulunan yaklaşık 4 bin 500 deprem konutun kura çekimi yapıldı.

Müdür Pıhtılı, deprem konutlarının bulunduğu Çatalçeşme ve Yemişlik bölgelerin bulunan konumu ile etapların nerede olduğunu harita üzerinde anlattı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandasın biri
Vatandasın biri - 2 ay Önce

Haksahibi olarak Genel kuradan memnun degılım ,çatalçesme 2. etap zemınkat cıktı. İsyerıme uzak aıleme uzak benı mutlu eden bır kura olmadı ıstedıgımız yerden kuraya basvurmak ısterdım. Hak tanınmadı.Hak magdurıyetım oldugunu dusunuyorum .Bir an önce bu magdurıyetın gıderılmesı gerekıyor.

Gakko
Gakko @Vatandasın biri - 2 ay Önce

Özgürkral onların sesi çıkmaz çünkü bu durumun sebebi kendileri zaten. Sen sebep olduğun işe itiraz eder misin ki.

özgür kral
özgür kral @Vatandasın biri - 2 ay Önce

birde cok dikkatimi çekti bu kadar tepki ve sorun ortay cıkmıs ıken ne hikmet ise ilimizin 4 milletvekili il başkanı belediye başakanı tek bir kelime açıklma olmadığı gibi ne ses nede solukları çıkıyor .. çok acaip sehrin sahipleri nerde acaba...

özgür kral
özgür kral - 2 ay Önce

Bu Kadar olumsuzluktan sonra hala kalkıp utnmadan sıkılmadan yalan soylewyıp beceriksizliğine kılıf bulmaya çalışırken o kadar komık ve kendisi ile daha önce yaptıkları ve soyledıklerı ile ters dusuyor ki yınede yuzu kızarmıyor yeter ki koltuk alttan gitmesin metin erol daha once bu kısı hakkında bır haber yapmıstı okuyun karar verin .ayrıca yemıslık 1-2 ve zafranda toplam yaklaşık 750 daire kuraya sokulmamış listeden bakın hesaplayın yemilik 1. etap 42 2.etap 394 zafranda 291 adet bitmiş konut neden kuraya eklenmedi. Allahın izni ile yarın hukuki mücadele başalatacağız ayrıca bu usulsuzluler için kişi hakkında görevi kotüye kullanmaktan dava acacağım.

Harputlu
Harputlu @özgür kral - 2 ay Önce

O actiginiz davada bizim elimizden kura sonucu iptal durumu olurda çıkan katlar giderse Allah senden sorsun bunun hakkını. Begenmiyorsan yıkılan evin yerinde ev yapilmasini bekle mutahite ver .sende biluyorsunki mütahit yapinca tokideki evini kiraya verip gelir elde edeceksin .madem lüx icin aldigin evi ilerde kiraya vereceksen begenmiyorsan hakkindan vaz geç . Avrupayami gidiyorsun alışamayacsksin .altı üstu başka mahalle neyin hakki hukuku ? Devlet sana rezerv alanda hak sahipliligini zorlami verdi hepimzode keyfi yazildik begenmeyen vaz gecsin ama olurmu bu kadar ucuza ev sahibi nerden olacaksin degilmi?

Bekir
Bekir @özgür kral - 2 ay Önce

İnsanımız hakkını arasa bu yanlışlar olmaz Dask İzmirde ödeme yapıyor Elazığı süründürüyor

Nihat Şahin
Nihat Şahin - 2 ay Önce

Afad müdürünün ortak kura seçme sebebi olarak hak sahibi olan vatandaşları sosyo ekonomik olarak ayrıştırmamak olduğunu söyledi insanları Doğu batı diye ama bundan önce çekilen Bizmişen kurası için hak sahibi olan kişilerden müracaat alınarak kura çekildi o kura çekilirken insanları ayrıştırmak olmaz diye düşünülmedi ve ayrı kura yapıldı.Şehir metropol bir şehir olmadığını söyledi adamın iş yeri veya öğrencisi olan aileler 2 defa toplu taşıma kullanması bile gereken aileler olacaktır. Yaşı küçük olan öğrenciler kendi okullarına o bölgeden servis olmadığı için aile büyüğü ile toplu taşıma ile okullarına gidecek insanların hepsinin altında sanki özel araçları mı var bu kura da evler çok güzel ama insanların yaşam alanlarına ters düştü bu yüzden tepki veriyor

gakko
gakko @Nihat Şahin - 2 ay Önce

AFAD müdürü bir kere Müdür değil o ayrı mesele ama kura çekiminde suçu yok devreye Vekillerden biri girmiş karma kura çekeceksiniz diye.

Nihat Şahin
Nihat Şahin - 2 ay Önce

Bundan önce kurası çekilen Bizmişen den 1 kişi bile itiraz etti mi bana burası ters yer diye yok niye itiraz etsin kendi o kuraya girmek için başvuru yaptı o rezerv bölgeye kendisine uygun olduğu için bu toplu kura yerine bölge bölge yapılsa istediği bölgede çıkmasa bile bu kadar itirazlar olmazdı insanların kura için rızası alınırdı çıkmaz ise bile nasip derdi.

Olduda bitti
Olduda bitti - 2 ay Önce

Arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorsunuz adamlar çekti bitti hadi şikayet ettınız peki o çıkanlar nolcak memnun olanlarda budefa şikayet edecek. Bana yemişlik çıktı mahallem isdediğim yer çıktı şans bu torpilde yok tv yayınlandı youtube var izleyin. Karar bu isdiyen kabul eder anahtarını gıder alır ısdemıyen diğer kuraları bekler bu budur. Bırakın yaa artık herseyımız bıttı o kaldı. Niye biri demiyor elszığın iş sorunu var niye biri demiyor kendı arsalarımız nolcak. Bunları arastırın bunlarıı. Aaaa yeter ya

Levent SERİNKAYA
Levent SERİNKAYA @Olduda bitti - 2 ay Önce

Birader çıkan kurada yerini beyenmeyip almayanların hakkı kayboluyor. senen tuzun kuru bizim derdimiz tüm insanlar bilmeden yorum yapma

Ozgur kral
Ozgur kral @Olduda bitti - 2 ay Önce

On talep alınmadı 750 adet konut kuraya konulmadi etaplar bile nerede olduğu saklandi 5 gün sonra eraplsrin yerini anlatıyorlar şehrin siyasi sorumluları ses seda yok demektir sıkıntı çok büyük kendilerine iui çıktığını düşünenler inanın ki 750 adeti koysalar di bugün daha iyi bir yer çıkmış olacaktı ayrıca şu kuru sıkı atanlar kura yok devlet yaptı vs..bahanelerine sığınmayin çok dürüstsen gelin yer değiştirelim..kimse kusura bakmasın yürütme durdurma istemli dava açılacak sade ben değil binlerce dava açılacak..

gakko
gakko @Olduda bitti - 2 ay Önce

tabi senin işine geliyor istediğin yer çıktığı için, ya istediğin yer çıkmasaydı aynı lafları söyleyecekmiydin.

özgür kral
özgür kral @Olduda bitti - 2 ay Önce

nasıl hile yok 750 adet daire en guzel yerler kuraya dahil edilmemeiş neden acaba..

Vekil-bürokrat
Vekil-bürokrat - 2 ay Önce

Bizim vekiller ve kurum amirlerine helal olsun.tvye baksan izlesen gidip elini öpersin :) Yav arkadaş öyle anlatıyorlarki,öyle adamları bulup tvye çekiyorlarki şaşırmamak mümkün değil! Herkes çok memnun ve nerdeyse mendil alıp oynayacak... peki o zaman bi canlı yayın yapınca neden bu kadar şikayet yağıyor? Köy evine gitmişler bi teyze sağolsun öyle met ediyorki evi :) ama ne hikmetse benim köyümde 40 küsur hak sahibi var ama bi duyamadım bu evlerin çok kullanışlı çok memnun olanını. Yalanı dolanı bırakın lütfen halk hiç memnun değil,ne evlerden ne kurradan ne köy evinden vs vs

Zafer
Zafer - 2 ay Önce

Bu bilgiyi aylar sonra vermek yerine önceden bilgilendirme olsa daha doğru olmazmıydı. Yemişlik 2 Etap Bızmışende Yemişlik 3. Etap Aşağı Demirtaş ta buranın Yemişlik olarak adlandırılması yanlış olmuş

Vvv
Vvv - 2 ay Önce

Yetkililer Bi günde biz yanlış yaptık deyin bize yeter.yada elimizden gelen bu deyin


SIRADAKİ HABER

banner103