Deprem Sonrası Şehrin İnşası Masaya Yatırıldı

24 Ocak tarihinde meydana gelen depremin ardından deprem sonrası şehrin inşası, Elazığ Kent Konseyi’nin düzenlediği panelde tartışıldı.

Deprem Sonrası Şehrin İnşası Masaya Yatırıldı

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından gözler şehrin bundan sonra nasıl inşa edileceğine çevrildi.

Konunun bütün boyutlarıyla masaya yatırılması ve geleceğe dair bir plan oluşturması için Elazığ Kent Konseyi tarafından panel düzenlendi.

Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panele CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, depremde sonunda şehrin durumunun ortaya çıktığını belirterek, çözülmesi gereken birçok sorun olduğunu ifade etti.

“Deprem ve Sonrası Şehrin İnşası” konulu panelin moderatörlüğünü Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Şengün üstlenirken, panelisteler ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Peker, Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Nafiz Koca, Anadolu Realist Gençlik Derneği Başkanı Erhan Eğit oldu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Peker, depremin sonrası şehrin ekonomisinde izlenecek yol haritası hakkında bilgiler verdi.

Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan, kentsel dönüşümün uygulanmasında dikkat edilmesi gereken konulara değindi.

Panel Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Nafiz Koca ve Anadolu Realist Gençlik Derneği Başkanı Erhan Eğit’in değerlendirmeleriyle devam etti.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Yıldırım
Ömer Yıldırım - 1 yıl Önce

Kenan peker sen ne anlarsın bu işlerden üniversiteden tanırız seni parti ayağına bi yerlere geldin işte

Sayit akgül
Sayit akgül - 1 yıl Önce

Nafiz abe akşam çok güzel konuştu.toplanın beyler tren gidiyor.cumhurbaşkanına 8 dosya verirsen kimse seni tınlamaz toplanın 1 dosya verin.

SIRADAKİ HABER

banner103