Deprem Uzmanı Görür “Bingöl’de Deprem Bekliyoruz” Demişti

5 Haziran tarihinde Malatya’nın Pütürge İlçesinde meydana gelen ve Elazığ’da da hissedilen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından Deprem Uzmanı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programı canlı yayınına katılarak Bingöl’de Deprem bekliyoruz” demişti.

Deprem Uzmanı Görür “Bingöl’de Deprem Bekliyoruz” Demişti

5 Haziran tarihinde Malatya’nın Pütürge İlçesinde meydana gelen ve Elazığ’da da hissedilen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından Deprem Uzmanı Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programı canlı yayınına katılarak Zeki Akbıyık’ın sorularını cevaplandırmıştı.

5 Haziran tarihinde açıklama yapan, Deprem Uzmanı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür katıldığı “Gündem” programında da depreme değinmiş ve “Bingöl’de Deprem bekliyoruz” demişti.

Naci Görür’ün açıklaması şöyleydi;

“Bingöl’de deprem bekliyoruz. Türkiye’de nerede deprem olabilir denildiğinde Bingöl Karlıova arasını diyebiliriz. Elazığ depreminden sonra büyük ölçüde Elazığ’ın güneyinde bulunan Doğu Anadolu fayı kesiminde enerji büyük ölçüde boşaldı. Elazığ belirli bir zaman doluncaya kadar depremle pek işi olmayacak ama çevresinde olacak depremi hissedecek. Elazığ’ın büyük depremle olacağını zannetmiyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 18:40
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karşıyakalı
Karşıyakalı - 12 ay Önce

Büyük elazığ depremini de 2 ay evvelinden bilmişti, malatyada deprem olduktan sonra karlıovada da deprem olacak dedi o da oldu hemşerimizin sözlerini dikkate alıp önlem almamız lazım...

SIRADAKİ HABER

banner103