Deprem Uzmanı Naci Görür'den Korkutan Açıklama

Bilim Akademisi Üyesi, Deprem Uzmanı hemşehrimiz Naci Görür, bugün 4.3 büyüklüğünde Bingöl’de meydana gelen depremi değerlendirdi. Son depremle ilgili bir kez daha Bingöl bölgesine karşı dikkatlı olunmasını gerektiğini vurgulayan Naci Görür, “Hem Yedisu hem de Göynük fayında büyük deprem bekliyoruz” dedi.

Deprem Uzmanı Naci Görür'den Korkutan Açıklama

Bingöl’de meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremin ardından Bilim Akademisi Üyesi ve Deprem Uzmanı Naci Görür açıklamalarda bulundu.

Depremin meydana geldiği fay hattının Karakoçan fayını da kestiğini belirten Naci  Görür, “İyi akşamlar. Bingöl, Adaklı’da bugün 4.3’lük deprem oldu. Deprem Adaklı-Kuşçimeni güneyinde uzanan ve DAF’a paralel olan yanal atımlı bir fay üzerinde oldu. Bu fay Nazimiye güneyinden geçen Karakoçan fayını da kesiyor. Bu günlerde bu alanda sık deprem oluyor. Bu alan Kabaca Karlıova, Bingöl, Kuşbayırı ve Adaklı arasında bir eşkenar dörtgen gibi bir yer” dedi.

“HEM YEDİSU HEM DE GÖYNÜK FAYINDA BÜYÜK DEPREM BEKLİYORUZ”

Bu bölgelerde meydana gelen depremlerin Yedisü ve Karlıova Göynük arasındaki Göynük fayına stres yüklediğini söyleyen Naci Görür, “Buradaki depremler küçük de olsa hem Yedisu hem de Karlova Göynük arasındaki Göynük fayına stres yüklüyor olabilirler. Hep söylüyorum, bu iyi değil. Hem Yedisu hem de Göynük fayında büyük deprem bekliyoruz. Buralardaki yerleşim alanlarında kentsel/köysel dönüşümlere başlanmalı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selvo
Selvo - 6 ay Önce

He he sen dedin diye olu zaten daha çok beklersin

Huhuuu
Huhuuu @Selvo - 6 ay Önce

İşte bilime bakış, işte ilim irfan sahibi örnek bir vatandaş, işte ferasat, işte karakter... Teşekkürler tam donanımlı çocuk teşekkürler.

Ali
Ali - 6 ay Önce

Bu şarlatanı ekrana çıkarmayın Allah aşkına. memleket en büyük kötülüğü siz yapıyorsunuz. Bir yerde deprem oldu mu yarasa gibi ortaya çıkıyor flaket tellalı yapıyor tum konuşmaları ihtimaller üzerine insanları panik yapmaktan başka bişey yok. Bende diyorum türkiye deprem bölgesi tüm.bölgelerde deprem bekleniyor bunun adı uzmanlık ise en uyku uzman benim

Ziver
Ziver - 6 ay Önce

Şarlo yine çıktı meydane.konussssş kim tutar seni.Tam bir sosyopat örneği.Karantina altına alınmalı,ölünceye kadar öyle kalmalı.

Yy
Yy @Ziver - 6 ay Önce

Yazık, kimin çocuğuysa artık. "Ali ve Selvo" ile kardeş olmalısın. Genleriniz benzer.

Beğenmeyen akılsızlara
Beğenmeyen akılsızlara - 6 ay Önce

Bilimin öküzleri toplanmış elazığlı böyle şarlatanlara pirim vermez hoca olduğundan beri bekliyor biri tutunca vaaay bildi oluyor ulan geri zekalılar az akıllı olun bakın sürekli bunlar bilmem kaç olacak diyor

Şakkir
Şakkir @Beğenmeyen akılsızlara - 6 ay Önce

Teşekkürler "ben her şeyin farkındayım aslanım" havasında olan yol gösterici sakin çocuk teşekkürler.

Şakire çay yok
Şakire çay yok @Beğenmeyen akılsızlara - 6 ay Önce

Sinir hastası oldunuz yav sizde şakir elazığ avantaj size bak hastane yakın yatın rahatlayın az

Şakkir
Şakkir @Beğenmeyen akılsızlara - 6 ay Önce

Aynen be dostum. Bor var çıkaramıyoğ, Lozan'ın gizli maddeleri, yol yabdı, hüllümanito, camileri ahır yaptılar, virüsü Rockefeller ve Rothschild ailesi yaptı, deprem zinadan dolayı oluyor, Gılıjdar SSG'yı batırdı, ceğape, hğastağnalar çok rağad, ekmeğe karneynen giderdik, herkesin telefonu var, AVM'ler dolu falan. Oyun böyük yeğen.

BÜYÜK GAKKO
BÜYÜK GAKKO - 6 ay Önce

DEPREMDEN DEĞİL TEDBİRSİZLİKTEN KORKUN...


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109