Deprem Uzmanı Naci Görür: Endişe Yok!

Elazığ’da meydana gelen 4,2 ve 3,6 büyüklüğündeki depremleler ilgili açıklama yapan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, “endişe yok” diyerek depremlerin artçı depremler olduğunu söyledi.

Deprem Uzmanı Naci Görür: Endişe Yok!

Elazığ’da bu akşam saatlerinde meydana gelen 4,2 ve 3,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Deprem Uzmanı Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür açıklama yaptı.

Bilim Akademisi Üyesi ve Deprem Uzmanı Naci Görür depremlerle ilgili yaptığı açıklamada endişeye gerek olmadığını belirterek, “Arkadaşlar, Elazığ-Sivrice/Kalaba’da 4,2 deprem oldu. Daha önce dediğim gibi 2020 depremi temizlik hareketine devam ediyor. Endişe yok. Bunu da artçı deprem zincirinin son halkaları gibi düşünebilirsiniz” dedi.

Prof. Dr. Naci Görür ayrınca, “Sevgili hemşehrilerim, kaç kez yazdım. Ben şahsen Elazığ ve yakın çevresinde artık uzun bir zaman büyük bir deprem beklemiyorum. DAF üzerinde eğer deprem olacaksa bu depremler ya Palu-Karlıova arasında ya da Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu yöresinde olacaktır” ifadelerini kullandı. 


 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 20:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kafkas
Kafkas - 6 ay Önce

Sayın hocama saygımız sonsuz ama kesinlikle deprem olmayacağını söylemiştinz ama hergün hemen hemen oluyo hocam artik su artci kelimesini lütfen kullanmayn kurban olduğum rabbim bilir

Salı sallanır
Salı sallanır - 6 ay Önce

Hoca fazla sallama sende Allah bilir bir sallar görüsün o zaman endişeyi

Karşıyaka Sevdadır
Karşıyaka Sevdadır - 6 ay Önce

Büyük Elazığ depremini bilen hocama saygılar sunarım...

Aziz Er
Aziz Er - 6 ay Önce

Maalesef değerli Naci Hocamız bu konuda yanılıyor..

Ya tutarsa
Ya tutarsa - 6 ay Önce

Her ağızdan bir ses çıkıyor, birinin dediği ötekini tutmuyor hiçbirinize inanmıyorum.

Naci görür
Naci görür - 6 ay Önce

Naci Görür dedik o da göremedi

Yusuf
Yusuf - 6 ay Önce

Hocamız doğru söylüyor, 3,3-3,4 depremmi yani , bu boyutta deprem ülkemizde hergün her yerde oluyor. Elazığ da bazıları artık deprem komik olmaya başladı, bunlar doğl.

Omer orman
Omer orman - 6 ay Önce

Sayin hocam siz boyle dusunuyorsunun van yuzuncu yil unv hocasida farkili soyluyor diyorki buyuk bir depremin haberciside ola bilirde olmaya bilirde burasi bizim ülkemiz yaptiginiz goreve sonsuz saygimiz var ama bi korona cikti bir ay bize maskeyi nasil kulanacagimizi bi turlu anlatamadilar yani buyuk bir depremi evimde cocuklarimla yasamis biri olarak bizi rahatlatacak bise


SIRADAKİ HABER

banner103