Depremin Ana Merkezi Çevrimtaş’a İlk ‘Örnek Ev’ Kuruldu

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremin ana merkezi Çevrimtaş köyünde evleri yıkılan depremzedeler için ilk örnek evin kurulumu yapıldı, hafif çelikten örnek ahırın da kurulma çalışması başlatıldı.

Depremin Ana Merkezi Çevrimtaş’a İlk ‘Örnek Ev’ Kuruldu

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası bölge halkının yaraları sarılmaya devam ediyor.

Tüm imkanlarını kullanan devlet kurumları depremzedelerin mağduriyetini gidermek adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde konutların inşasına başladı.

Bu kapsamda özellikle depremin ana merkezi Sivrice ilçesinin Çevrimtaş köyünde 91 metrekare 2+1 hafif çelik ile örnek evin inşası tamamlandı.

Yine hafif çelikle ahır yapına da başlandı. Örnek çalışmaların tamamen bitmesinin hemen ardından köylerde yaklaşık 3 bin 500 evin inşası gerçekleştirileceği belirtildi.

Çevrimtaş köyünde depremde 1 kişi hayatını kaybetmiş, bir çok evde yıkılıp ağır hasar görmüştü.

Yaşanan deprem sonrası evi yıkılan ve isteği üzerine arazisi içerisinde ‘örnek’ ev yapılan iki çocuk babası Ramazan Ernek de yeni evlerine kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ve evlerinin güzel olduğunu aktardı.

ERNEK: BEN ŞAHSIM OLARAK EVİMİZDEN MEMNUNUM

Arazisi içerisinde yapılan evden memnun olduklarını dile getiren köylülerden Ramazan Ernek, “Depremde evimiz zarar gördü şuan enkazı kaldırılıyor. Onun için bizlere de bir ev yaptılar. Allah razı olsun. Örnek ev yaptılar ve gelip bakıyorlar. Elazığ ve Malatya'da bu çevrede yaklaşık 3 bin 500 civarında böyle örnek ev yapılması planlanıyor. İnşallah, en yakın zamanda mağdur olanlara da yapılır. Ben şahsım olarak evimizden memnunum, evimiz güzel. Yaklaşık 100 metrekare alan üzerinde herhalde 2+1, üç odası, mutfağı ve banyosu var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevket
Şevket - 1 yıl Önce

Gayet güzel Genişçe bir Balkon ve Çardakta ilave edilirse ideal olur. Köylerde betonarme yerine çelik konstrüksüyonlu evlerin ve ahırların tercih edilmesi çok doğru bir karar

Yılmaz a.l
Yılmaz a.l - 1 yıl Önce

Bu evi hangi firma yaptı yoksa devletli yaptı çok güzel olmuş

Buytoz metal suat buytoz
Buytoz metal suat buytoz - 1 yıl Önce

Ev çok güzel olmuş yapan firma kim

Nur ipek
Nur ipek - 1 yıl Önce

Ever köylere böyle prefabrik beyler çok güzel olmuş depremde yikilmax tek kat harika olmuş doğru xbir yatirim

Faruk yilmaz
Faruk yilmaz - 1 yıl Önce

Bu evin maliyeti ne kadar 150 m% ne kadar fiyatı?

ali saral
ali saral - 1 yıl Önce

muhtemelen karmod yapmıştır ev düzgün duruyor çunkü

Ilo
Ilo - 13 ay Önce

Kl

SIRADAKİ HABER

banner103