Depremzede Adnan Baydaş, DASK İle Girdiği Hukuki Süreci Kazandı

Elazığ’da depremzede Adnan Baydaş, 24 Ocak depreminin ardından sigorta parasını almak amacıyla DASK’a başvuruda bulundu. DASK ağır hasarlı olan daireye 3 bin 221 lira ödeme yapınca depremzede Adnan Baydaş mahkeme yoluna gitti. Sonucunda DASK tarafından 103 bin lira almaya hak kazandı. Ancak DASK ödemeyi yapmayınca depremzede Baydaş itiraz etti. İtirazla birlikte alınan karar tüm DASK mağdurlarının yüzünü güldürdü.

Depremzede Adnan Baydaş, DASK İle Girdiği Hukuki Süreci Kazandı

Depremzede ve aynı zamanda DASKzede Adnan Baydaş’ın yaşadığı mağduriyeti ve DASK ile mücadele sürecini daha önceden ekranlarınıza getirmiştik.

24 Ocak 2020 depreminde evi ağır hasar alan depremzede Adnan Baydaş için hem çileli hem de kendisini hayal kırıklığına uğratan DASK ile mücadele süreci başlamıştı.

Ağır hasarlı olan evi için ilk aşamada DASK’tan 3 bin 221 lira alan Baydaş, pes etmedi ve hakkını almak adına konuyu mahkemeye taşıdı.

Mahkeme kararıyla 91 bin 720 lira almaya hak kazanan depremzede Adnan Baydaş’a DASK faiziyle birlikte 103 Bin lira para ödemesi yapacaktı, ancak DASK ödemeyi yapmadı.. Depremzede Adnan Baydaş’ın sabrı iyice taştı ve bir çileli süreç daha başladı.

DASK ile mücadelede galip gelen Baydaş, ağır hasarlı evi için yasal faizi ile 124 bin lira alacak.

Depremzede Baydaş’ın depremzede vatandaşlara önemli bir mesajı da var.

BAYDAŞ: HASAR ALDIKLARINI DÜŞÜNÜYORLARSA MUTLAKA İTİRAZ ETSİNLER

Depremzede Baydaş, “Burada vatandaşlara şunu söylemek istiyorum. Evleri ister hafif ister ağır hasarlı olsun eğer gerçekten hasar aldıklarını düşünüyorlarsa mutlaka itiraz etsinler. İtirazı da e-devletten Hazine Bakanlığı üzerinden yapsınlar” dedi.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 6 gün Önce

Turkiyde adalet mi var mahkemeye gidelim. Hukuk mücadelesini kazandı diye başlık atılmış ama kazandıgi Hukuk ile parasını alamamış hadi diyelim aldı. Alacağı 103 bin elazigda bir evin değeri 103 bin mi. Evin değerini de söyleseydi.

Tuğrul
Tuğrul - 6 gün Önce

Lan! Senin heykelini dikecem.

Ahmet
Ahmet - 6 gün Önce

Aferim la çeto, iyi etmişsin

Nisanur
Nisanur - 6 gün Önce

Türkiye de adalet böyle işte.

Sadık
Sadık - 6 gün Önce

Bu adam tuttuğunu koparan biri helal olsun.

Selda
Selda - 6 gün Önce

Valla helal olsun adama. Söke , söke aldı.

Asli
Asli - 6 gün Önce

Neden biz alamadık, bizimkini Yargıtaya yolladılar,Allah bilir kaç yıl sürer

Kamuran
Kamuran - 6 gün Önce

Bu nasıl is! Bizim paramızı kim alacak.


SIRADAKİ HABER

banner103