Depremzede Öğrencilere Telafi Eğitimi

Deprem nedeniyle eğitime ara verilen Elazığ'da, LGS ve YKS'ye girecek 6 bin 288 öğrenciye yönelik destekleme ve yetiştirme kursları başlatıldı.

Depremzede Öğrencilere Telafi Eğitimi

Merkezi Sivrice ilçesi olan 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili Elazığ'a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatıyla öğrencilere yönelik Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) uzmanları ve rehber öğretmenlerin yürüttüğü destek çalışmaları sürüyor.

AKTAŞ: DEPREM OLACAK DÜŞÜNCESİYLE DERS ÇALIŞAMIYORUZ

Öğrenci Aleyna Aktaş, "Deprem olacak düşüncesiyle evde ders çalışamıyoruz. Okuldaki telafi eğitiminin bize çok faydası oldu" dedi.

Bu kapsamda Bakanlık tarafından deprem nedeniyle okulların tatil olduğu ilde LGS ve YKS'ye girecek 8. ve 12. sınıf öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları açıldı.

188 OKULDA VERİLEN KURSLARDA 6 BİN 288 ÖĞRENCİ TELAFİ EĞİTİMİ GÖRÜYOR

Üniversite Mahallesi'nde hasar testip komisyonunun kararıyla yıkılan Elazığ Ortaokulunun 8. ve 12. sınıf öğrencilerine de Esentepe mevkisinde yeni hizmete açılan Cemal Gürsel İlkokulunda destekleme ve yetiştirme kursları veriliyor.

KARADAĞ: HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİN GERİ KALMAMASI İÇİN TEALAFİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

Okul müdürü Mahmut Karadağ, "LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için hafta içi yetiştirme, hafta sonları ise destekleme kursları veriyoruz. 8. sınıftaki 110 öğrenciye yapımı yeni tamamlanan, depreme dayanıklı okulda fen bilgisi, sosyal bilgiler, matematik ve İngilizce derslerinde haftanın 7 günü 6 saat eğitim veriyoruz. Eğitime okulumuz öğrencisi olmayan mahalledeki diğer öğrenciler de faydalanıyor." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

bu yıl zaten 4+4+4 den dolayı LGS yerleştirmelerinde büyük bir sıkıntı yaşanacaktı. deprem de bu işin tuzu biberi oldu. merkezdeki normal liselerin bir çoğuda yıkıldı. bakalım ne olacak.kendi çocuğum da dahil tüm LGS mağdurlarının Allah yardımcısı olsun.

Bahadır
Bahadır - 1 yıl Önce

Üniversite sınavına sadece 12. Sınıf öğrencileri hazırlanmıyor 2. 3. Kez girecek öğrenciler var ek puan verilmeli

Mustafa Aydoğdu
Mustafa Aydoğdu - 1 yıl Önce

Deprem bölgesinde tüm sınava girecek öğrencilere mutlaka ek puan verilmeli

Nazif kayan
Nazif kayan - 1 yıl Önce

Bursluluk sınavına girecek öğrenciler ne olacak

Mehmet Ergen
Mehmet Ergen - 1 yıl Önce

Deprem bölgesinde sınava girecek öğrencilerin yaşadığı olumsuzluklardan dolayı sınav tarihinin ileri bir tarihe alınması veya ek puan verilmesi fırsat eşitliği açısından uygun olacaktır.

Ersin DEĞİRMENCİ
Ersin DEĞİRMENCİ - 1 yıl Önce

Kpss ye girecek olanlar ogrenci degil dimi bizde ders calisamiyoruz asagi yukari 1 ayimiz bos gecti

SIRADAKİ HABER

banner103