Depremzedeler Okullarda Kalmaya Devam Ediyor

Elazığ’da yaşanan 6,8’lik depremin ardından Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullar vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.

Depremzedeler Okullarda Kalmaya Devam Ediyor

Depremde evleri hasar gören vatandaşlarımız ikametlerine en yakın okullarda konaklıyor ve iaşe ihtiyaçlarını buralarda gideriyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, depremin olduğu ilk günden beri okulların açık kalması ve vatandaşların mağdur edilmemesi yönünde çalışarak bugün de merkeze bağlı okulları ziyaret etti.

Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde incelemelerde bulunan İl Müdürü Gürtürk,  vatandaşlarla yakından ilgilendi,  afetten etkilenenlere yemeklerini dağıttı.

Spor salonunda konaklama için ayrılmış alanda incelemelerde bulunan Gürtürk,  vatandaşlarla sohbet ederek devletin tüm olanaklarının vatandaşlar için seferber edildiğini ifade etti.

GÜRTÜRK: BU ZORLU SÜRECİ HEP BİRLİKTE ATLATMANIN GAYESİ İÇERİSİNDEYİZ

Pansiyonlu okullarımızın kendi imkanları ile ilk günden itibaren itibaren vatandaşlarımıza çorba ve çay ikramında bulunduğunu ifade eden Gürtürk, “Acılarımız bugün bir kez daha bizleri bir araya getirerek birleştirdi. Milletimizin feraseti sayesinde bu zorlu süreci hep birlikte atlatmanın gayesi içerisindeyiz. Yaşanan üzücü deprem felaketi yüzünden devletimiz sıcak yüzünü göstererek vatandaşlarımıza kol kucak germiştir. Bu zorlu süreçte özverili bir şekilde çalışan, okullarını 24 saat esasına göre açıkta tutarak vatandaşımızın hizmetine sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7