Derneğin Salonuna Turan’ın İsmi Verildi

Avrasya Elazığlılar Derneği Esenyurt'daki yeni binasının kürsü başı ve toplantı salonuna Devlet Sanatçısı Mustafa Turan’ın ismini verdi.

Derneğin Salonuna Turan’ın İsmi Verildi

Tiyatro ve sinema sanatçısı Abdullah Şekeroğlu’nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Avrasya Elazığlılar Derneği Esenyurt'daki Yeni binasının kürsü başı ve toplantı salonuna devlet sanatçısı Mustafa Turan’ın ismini verdi.

Salonun açılışına devlet sanatçıları Mustafa Turan, Mehmet Özbek ve Avrasya Elazığlılar Derneği yönetim kurulu katıldı.

“ÖLDÜKLERİNDEN SONRA DÜNYALARI BAHŞETSENİZ BENCE NAFİLE”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Şekeroğlu, “Vatanına, milletine, herhangi bir alanda hizmet vermiş değerli büyüklerimize öldüklerinden sonra dünyaları bahşetseniz bence nafile. Kıymetli bilim adamlarını, üstatlarımızı yaşarken ödüllendirilmeli ve herhangi bir caddeye, bulvara herhangi bir yere ismini vereceksek; yaşarken vermeli hatta açılışlarını kendilerine yaptırmalıyız. Ben hep bundan yanayım. Biz de Başkanlığını yaptığım Avrasya Elazığlılar Derneği Yönetim kurulu olarak bir karar verdik ve salonumuzun toplantı ve kürsü başı kısmına değerli üstadımız yaşayan efsanemiz, devlet sanatçımız Mustafa Turan Ağabey’imin ismini verdik” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7